Akademicy z Kutna lepsi!

Akademicy z Kutna lepsi! - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS WSGK Kutno pokonał dziś przed własną publicznością AZS Politechnika Opolska 80:71 (23:18, 17:19, 21:14, 19:20), odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu w II Lidze koszykówki mężczyzn. Kutnianie jak dotąd nie przegrali żadnego spotkania.Zobacz relację filmową!

Mecz był dla Akademików z Kutna trudnym spotkaniem. Oba zespoły, których konfrontację oglądali dzisiaj kibice, nie przegrały jak dotąd żadnego meczu. Spotkanie dla każdego z zespołów mogło oznaczać awans w tabeli, dlatego Akademicy z Kutna i Opola byli niezwykle zdeterminowani, by wygrać.

Kutnianie ropoczęli mecz z wysokiego C i w pierwszych minutach zdeklasowali opolan, wysuwając się na dziewięciopunktowe prowadzenie. Goście szybko się jednak otrząsnęli i nawiązali walkę. AZS Kutno w pierwszej kwarcie zwyciężył 23:18.

Druga kwarta to już zacięta i wyrównana gra obu drużyn. Olsztynianie pomniejszyli swoją stratę, wygrywając tę odsłonę 19:17

Trzecia kwarta przyniosła bardzo dobrą postawę AZS WSGK. W tej odsłonie kutnowska drużyna wyraźnie odskoczyła rywalom, wygrywając aż 21:14. Ostatnia kwarta okazała się najbardziej zaciętą w całym meczu. Walka toczyła się punkt za punkt, minimalnie lepszy okazał się zespół z Opola, który zwyciężył 20:19. To nie wystarczyło jednak do pokonania Kutnian, mecz zakończył się wynikiem 80:71