Reklama

Akt drugi Kutnowskiego Festiwalu Kryminału

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się już drugiespotkanie z cyklu Kutnowski Festiwal Kryminału. Dzisiejszym gościem był Marcin Wroński - polski pisarz i redaktor, absolwent KUL-u, autor m.in. kryminałów retro o komisarzu Zydze Maciejewskim.Marcin Wroński od zawsze lubił książki i swoją przyszłość wiązał z pisaniem.- Moja droga życiowa była bardzo jasna, gdyż chciałem robić w książkach. Początkowo gdziekolwiek u kogoś pracowałem - była to praca redakcyjna, poprawianie czyichś książek. To nie był przypadek, bo chciałem być pisarzem i żyć z pisania. Musiałem jednak szukać innych dróg, innych zawodów, mniej lub bardziej pokrewnych. Uprawiałem bardzo dużo form literackich, w większości bez sukcesów, jednak z czasem przywiodły mnie do kryminałów, który ten sukces zapewnił. Niesprawiedliwie, gdyż nigdy nie byłem prawdziwym fanem tego gatunku - wyjaśniał Wroński.

Autor książek opowiedział gościom, jak ważne jest zapamiętanie postaci przedstawionych w swoich dziełach oraz istotnych szczegółów z nimi związanych.

- Pisarz przed napisaniem powieści powinien zrobić sobie w excelu, accesie czy też na kartce kartotekę bohaterów. W wielu podręcznikach scenopisarstwa znajdą państwo informację typu: "Masz bohatera i jeśli nie wiesz, jaką gazetę czyta - nic o nim nie wiesz." Stąd też w mojej kartotece znajdę przeróżne rubryki i tak naprawdę zanim napiszę o dozorcy Kowalskim, to muszę wiedzieć, z jakiej rodziny pochodzi, jaką gazetę czyta, a jakiej nie lubi. Takie podstawowe informacje o każdej postaci wiedzieć powinienem, bo nie wiadomo, kiedy będę musiał to wykorzystać - mówił autor.

W jutrzejszym spotkaniu z cyklu Kutnowskiego Festiwalu Kryminału miłośnicy gatunku poznają Roberta Więckiewicza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE