Reklama

[AKTUALIZACJA] Strzały pod kościołem. Napastnik usłyszał zarzuty

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Strzały pod kościołem. Napastnik usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wtargnięcie na Liturgię Męki Pańskiej, krzyki i szamotanina z ministrantami, strzały z broni, a w końcu interwencja policji i 3-miesięczny areszt dla napastnika. Na takie sceny mogli natknąć się uczestnicy uroczystości kościelnych i mieszkańcy przechadzający się w ubiegły piątek w okolicach kościoła św. Wawrzyńca.

Święta Wielkanocne w Kutnie rozpoczęły się nie mniej sensacyjnie niż niejeden film gangsterski. Wszystko za sprawą młodego mężczyzny, który znajdując się pod wpływem alkoholu postanowił przerwać wzniosłe chwile towarzyszące adoracji krzyża.

- Mężczyzna wykrzykiwał coś pod ołtarzem, za chwilę ruszyło do niego dwóch ministrantów, którzy wyprowadzili go na zewnątrz - relacjonuje nam jedna z uczestniczek nabożeństwa. - Był bardzo silny, dość długo się szarpali, próbował im się wyrwać. Był wielki harmider, cały czas coś krzyczał - dodaje.

W międzyczasie na miejsce wezwana została policja.

- Ok. godz. 19:00 dotarło do nas zgłoszenie, że na jednej z ulic Kutna padły strzały. Na miejsce udali się policjanci. Okazało się, że podczas nabożeństwa jeden z mężczyzn nieodpowiednio się zachowywał w stosunku do okoliczności. Został wyprowadzony z kościoła przez osoby, które służyły do mszy. Na zewnątrz doszło do utarczki słownej, podczas której padły dwa strzały. Nikt nie został ranny, a 25-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Broń, z której strzelał mężczyzna to pistolet pneumatyczny Kombat 1911 CBD, który nie wymagał posiadania zezwolenia. Został błyskawicznie zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji.

Napastnikiem były policjant?

W czasie rozboju mężczyzna był pod wpływem alkoholu, po zbadaniu alkomatem 3 godziny po zdarzeniu okazało się, że ma 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Sprawą zajęła się już prokuratura. 1 kwietnia, na jej wniosek, sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące tymczasowego aresztowania.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, mężczyzna, który wtargnął do kościoła to Mateusz P., mieszkaniec gminy Nowe Ostrowy. W przeszłości związany był z policją. Z nieznanych dotąd przyczyn musiał się jednak pożegnać ze służbą. Rzecznik kutnowskiej policji nie chciała jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie.

- Na tym etapie nie ma to żadnego związku ze sprawą. Mogę jedynie potwierdzić, że na pewno nie jest to obecny policjant - ucina E. Machnik.

Po piątkowym incydencie zarzuty, jakie mężczyzna może usłyszeć, to obraza uczuć religijnych oraz narażenia innych ludzi na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Takie zarzuty zagrożone są karą nawet trzech lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE