Reklama

Ambitne cele kutnowskiej firmy. ''Reagujemy na zmiany zachodzące na świecie''

Opublikowano:
Autor:

Ambitne cele kutnowskiej firmy. ''Reagujemy na zmiany zachodzące na świecie'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Firma DS Smith wzmacnia swoje zaangażowanie w działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, wprowadzając ambitną, dwuetapową strategię zrównoważonego rozwoju.

Kielce, 29 września 2020 r. DS Smith, wiodący dostawca zrównoważonych opakowań wpisany na listę FTSE 100, wdrożył dziś nową wizję i strategię zrównoważonego rozwoju — Na teraz. I na przyszłość — wyznaczającą ambitne zobowiązania i cele na kolejną dekadę.

Innowacyjna, dwuetapowa koncepcja Na teraz. I na przyszłość stanowi kolejny krok firmy w kierunku przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Skupia się na współpracy z klientami, społecznościami, rządami i influencerami w obszarze oszczędzania surowców, projektowania z myślą o eliminowaniu odpadów oraz regeneracji ekosystemów. W dalszym ciągu firma będzie koncentrować się na redukcji emisji dwutlenku węgla, ochronie bioróżnorodności oraz zmniejszeniu zużycia wody.

— Reagując na zmiany zachodzące w świecie, w którym żyjemy i działamy, musimy pamiętać o tym, aby gospodarka o obiegu zamkniętym stanowiła kluczowy punkt naszych działań w kreowaniu opakowań. Nowa strategia pozwoli nam osiągnąć więcej niż przewiduje sam model gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki niej skupimy się na dostarczaniu rozwiązań naszym klientom, a także całemu społeczeństwu, zastępując problematyczne tworzywa sztuczne, zmniejszając ślad węglowy łańcuchów dostaw oraz wprowadzając innowacyjne rozwiązania w zakresie recyklingu — powiedział Marcin Hnidan, Pełnomocnik Zarządu ds. Systemów Zarządzania i Kierownik Zapewnienia Jakości, DS Smith Polska.

W najnowszej strategii zrównoważonego rozwoju firma wyznacza cztery kluczowe filary działania, a także zobowiązuje się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 30 proc. w stosunku do 2015 roku oraz do ochrony lasów i bioróżnorodności w miejscach, gdzie są zlokalizowane jej placówki. Kluczowe obszary strategii stymulują zrównoważony rozwój firmy DS Smith, wyznaczając ambitne cele:

  • Projektowanie rozwiązań dla obiegu zamkniętego. Do 2023 roku firma będzie wytwarzać opakowania w pełni nadające się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Firma chce, by do 2030 roku wszystkie jej opakowania były poddawane recyklingowi lub ponownie wykorzystywane.
  • Ochrona zasobów naturalnych poprzez maksymalne wykorzystanie każdego włókna. Do 2025 roku firma zoptymalizuje zużycie włókien w poszczególnych łańcuchach dostawy dla wszystkich nowych rozwiązań opakowaniowych, a do 2030 roku zoptymalizuje zużycie każdego włókna w każdym łańcuchu dostawy.
  • Zmniejszenie ilości odpadów oraz zanieczyszczeń. Do 2025 roku firma wyeliminuje z półek sklepowych 1 mld opakowań z tworzyw sztucznych, zmniejszy liczbę ciężarówek na drogach o 250 000 oraz podejmie współpracę z partnerami w celu rozwiązania problemu trudnych do przetworzenia opakowań. Co więcej, celem firmy jest, aby do 2030 roku opakowania i recykling przyczyniły się do powstania gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez zastąpienie problematycznych tworzyw sztucznych, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez klientów oraz wyeliminowanie odpadów z opakowań przez klientów.
  • Przygotowanie liderów do wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Do 2025 roku firma zaangażuje wszystkich pracowników w działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym, a do 2030 roku zaangażuje w te działania i związany z nimi styl życia 5 milionów osób.

— Strategia "Na teraz. I na przyszłość" stawia firmę DS Smith w roli lidera branży opakowaniowej. Wyznacza kompleksowy plan reagowania na bezpośrednie wyzwania, a jednocześnie – poprzez tworzenie rozwiązań zgodnych z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym – próbuje odpowiedzieć na potrzeby przyszłych pokoleń. Przyjmując kompleksowe podejście, mamy ogromną szansę na osiągnięcie znacznego postępu w zakresie naszych zobowiązań środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem — komentuje Marcin Hnidan.

Strategia zrównoważonego rozwoju Na teraz. I na przyszłość, jest kontynuacją realizowanej polityki dziewięciu długofalowych celów zrównoważonego rozwoju. Strategia została wprowadzona w ramach przeglądu strategicznego firmy i wizji objęcia przez nią pozycji wiodącego dostawcy zrównoważonych opakowań. W ostatnim roku firma DS Smith osiągnęła wiele kamieni milowych w obszarze zrównoważonego rozwoju. W 2019 roku zmniejszyła emisję dwutlenku węgla o 11 proc. w stosunku do porównywalnego okresu w 2015 roku. W tym samym roku uzyskała znaczne zaangażowanie w programy społecznościowe realizowane w jej zakładach zatrudniających powyżej 50 osób.

DS Smith jest międzynarodową firmą z branży opakowaniowej, która na przełomie lat 2019/2020 wyprodukowała ponad 17 mld opakowań. To największy w Europie podmiot przetwarzający tekturę i papier, poddający recyklingowi 6 mln ton odpadów rocznie i uzyskujący dodatni bilans wpływu na środowisko. DS Smith jest jednym z 16 partnerów strategicznych fundacji Ellen MacArthur, uznawanej za światowy autorytet w kwestii gospodarki o obiegu zamkniętym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE