Reklama

Reklama

„Ani jednej więcej”. Już dziś w Kutnie kolejny protest przeciwko prawu antyaborcyjnemu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

„Ani jednej więcej”. Już dziś w Kutnie kolejny protest przeciwko prawu antyaborcyjnemu  - Zdjęcie główne

2 lutego kolejny protest przeciwko prawu antyaborcyjnemu w Kutnie | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Manifestacje ws. prawa antyaborcyjnego powracają na kutnowskie ulice. Już dzisiejszego wieczoru mieszkańcy zaprotestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z października ubiegłego roku.

Reklama

Przed nami kolejny w Kutnie protest ws. aborcji 

O planowanym proteście poinformowała w mediach społecznościowych Kutnowska Społeczna Rada Kobiet. Start manifestacji 2 lutego o godz. 18:00 na Placu Piłsudskiego. 

Jak twierdzą organizatorzy, rośnie liczba ofiar wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Ostatnio media obiegła informacja o śmierci 37-letniej Agnieszki z Częstochowy, która 25 stycznia osierociła trójkę dzieci. Była w ciąży bliźniaczej.

- Zmarła w szpitalu z powodu bezczynności lekarzy, którzy kierując się wyrokiem pseudoTK, czekali aż każdy z płodów obumrze. To jest ta wasza ochrona życia?! Ile kobiet musi umrzeć, żeby w końcu przejrzeli na oczy? Agnieszka była córką, wnuczką i taką samą kobietą jak my wszystkie a mimo to nie miała możliwości wyboru... – czytamy na facebookowym profilu Kutnowskiej Społecznej Rady Kobiet.

Przypomnijmy, że to nie jedyny podobny protest w Kutnie w ostatnich miesiącach. W listopadzie ubiegłego roku w marszu pod hasłem „Ani jednej więcej” wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców naszego miasta, którzy zapalili znicze pod biurami kutnowskich posłów PiS i wyrazili swój sprzeciw wobec zaostrzonych przepisów prawa aborcyjnego. Wówczas powodem protestów była śmierć 30-letniej Izabeli, która trafiła do szpitala w Pszczynie z tzw. bezwodziem. Mimo że u płodu stwierdzono wcześniej wady rozwojowe, pacjentce odmówiono aborcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy