Reklama

Reklama

Antyaborcyjny bus w Kutnie. Sprawę zgłoszono policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Antyaborcyjny bus w Kutnie. Sprawę zgłoszono policji - Zdjęcie główne

Biuro poselskie posłanki Pauliny Matysiak zgłosiło policji sprawę antyaborcyjnego busa na ulicach Kutna | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku marca na ulicach Kutna pojawił się bus fundacji Pro – Prawo do życia. Był oklejony antyaborcyjnymi plakatami, takie też hasła puszczano z głośników. Biuro poselskie kutnowskiej posłanki Pauliny Matysiak zgłosiło tę sprawę policji.

Reklama

- Idziesz sobie do pracy, a tuż obok przejeżdża ciężarówka z drastycznymi zdjęciami i odtwarzanymi głośno przez megafon bzdurami o aborcji. Co robisz? Na pewno nie zostawiasz tego obojętnie! – napisała w tym tygodniu w swoich mediach społecznościowych posłanka Paulina Matysiak.

Zaznaczyła, że pojazd straszył wszystkich wokół i głosił fałszywe informacje. Na samochód natknął się pracownik jej biura poselskiego.

- Nagrał go, zrobił zdjęcia i od razu wysłał na policję zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia (…). Reaguj na manipulacje i tępą propagandę nt. aborcji w przestrzeni publicznej! Kiedy wszyscy jesteśmy zaangażowani w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy, to grupa oszołomów postanawia bawić się w takie rzeczy — wstyd! – zaznaczała P. Matysiak.

Dodajmy, że do akcji odniósł się Urząd Miasta w Kutnie, który także sprzeciwił sposobowi w jaki wszystko zostało przeprowadzone.

- Otrzymaliśmy mnóstwo głosów oburzenia mieszkańców, z którymi się zgadzamy. Niezależnie od poglądów nie akceptujemy tego typu działań prowadzonych na terenie naszego miasta. Sprawą równie istotną jest sposób prowadzenia akcji i komunikaty emitowane przez megafony, które budziły poważny niepokój wśród mieszkańców – podkreślał UM Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy