Reklama

Reklama

Kilka tysięcy w zaledwie kilka godzin. Mieszkańcy Kutna zbierają pieniądze na pomoc uchodźcom

Opublikowano: pt, 11 mar 2022 15:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup artykułów dla uchodźców codziennie podróżujących przez Kutno.

Reklama

Kilkukrotnie informowaliśmy o szlachetnej i oddolnej inicjatywie mieszkańców, którzy codziennie gromadzą się na peronie kutnowskiego dworca. Ich celem jest pomoc uchodźcom, którzy pociągami przejeżdżają przez nasze miasto.

Teraz dodatkowo ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy. Celem jest 10 tysięcy złotych. Jak dotąd zebrano nieco ponad trzy tysiące (stan na 1 marca, godz. 16). Warto tu dodać, że zbiórka ruszyła dzisiaj.

- Przez Kutno przejeżdżają pociągi z ludźmi uciekającymi z Ukrainy. Codziennie potrzebujemy dać im jeść i pić oraz najpotrzebniejsze rzeczy higieniczne, i coś dla dzieci - zabawki, malowanki. Żeby było nam łatwiej przydałoby się nam więcej funduszy – stwierdzają organizatorzy zbiórki.

Dodają, że zrzutkę może wesprzeć każdy i skierowana jest też do tych, którzy nie mogą wspólnie z nimi pomagać uchodźcom na dworcu w Kutnie.

Zbiórka odbywa się W TYM MIEJSCU. Wszystkie akcje pomocowe skierowane do uchodźców uciekających z Ukrainy można śledzić na facebooku – TUTAJ i TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)