Arcydramatyczny mecz MKS

Arcydramatyczny mecz MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno przegrał 4:5 z Sokołem Aleksandrów Łódzki po rzutach karnych. Przy wszystkich golach MKS asystował Sylwester Płacheta !W dzisiejszym meczu po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do składu MKS Kutno powrócił obchodzący 18. urodziny Rafał Puścian. Niespodziewanie na boisku zobaczyliśmy również osiemnastoletni Bartosza Kaczora oraz Grzegorza Cipińskiego.Spotkanie rozpoczęło się z wysokiego "C" i od samego początku mecz rozgrywany był w szybkim tempie. Pierwsi zaatakowali kutnianie, a chwilę potem gdyby nie dobra interwencja Ireneusza Kamińskiego MKS przegrywałby 0:1.Fotoreportaż z meczu

Po kwadransie gry optyczną przewagę objęli "Żółto-Niebiescy" i raz po raz atakowali bramkę gości. W 16. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Sylwester Płacheta, ale bramkarz zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Niestety kutnianie źle wykonali ten stały fragment gry i Sokół wyprowadził bardzo groźną kontrę. Na szczęście na posterunku był Ireneusz Kamiński, który odważną interwencją uchronił MKS od utraty gola.

W 36. minucie MKS Kutno prowadził 1:0, a na listę strzelców wpisał się Andrzej Grzegorek, który sfinalizował ładną akcję Sylwestra Płachety. Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Pawła Ślęzaka stracić bramkę, lecz Arkadiusz Świętosławski z najbliższej odległości trafił piłką w poprzeczkę.

Po niemalże kwadransie drugiej odsłony meczu MKS wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a dobre podanie od Sylwestra Płachety wykorzystał Michał Rosiak, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki.

Niestety w 72. minucie w polu karnym faulował Rafał Puścian i sędzia podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Przemysław Sztybrych. Radość gości z kontaktowej bramki trwała zaledwie dziewięć minut, bowiem w 81. minucie trójkową akcję Bolimowski-Płacheta-Jakubowski ten ostatni zakończył golem i mieliśmy 3:1 dla "Miejskich".

Gdy wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać kutnianom zwycięstwa, sędzia podyktował rzut karny dla Sokoła, a swoją drugą bramkę zdobył Paweł Sztybrych. Podopieczni Pawła Ślęzaka jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po utracie gola, a piłka po raz kolejny zatrzepotała w siatce. Pięknym strzałem z około dwudziestu metrów popisał się Tomasz Kurstak i w obozie gości wybuchła niesamowita euforia.

W regulaminowym czasie gry nie padło już więcej goli i po raz pierwszy od kilku lat kutnowscy kibice byli świadkami dogrywki w meczu MKS Kutno.

Pierwsza część dogrywki rozpoczęła się wyśmienicie dla "Żółto-Niebieskich", bowiem w 96. minucie kolejne fenomenalne podanie Sylwestra Płachety na gola zamienił Michał Rosiak, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Chwilę potem mogło być już po meczu. Niemalże kopia akcji sprzed kilkunastu sekund, ale tym razem "Rychu" wdał się w bezsensowny drybling z obrońcami w konsekwencji czego stracił piłkę i zaprzepaścił doskonałą szansę na podwyższenie wyniku.

W 102. minucie kolejny rzut karny sprokurowali kutnowscy obrońcy, a Przemysław Sztybrych zdobywa hat-tricka.

Sześćdziesiąt sekund później "Miejscy" mieli kolejną wyśmienitą okazję do strzelenia gola. Z głębi pola wspaniałym crossem popisał się Sylwester Płacheta, który wyłożył piłkę Mariuszowi Jaśkiewiczowi, ale niestety "Jasiek" z trzech metrów fatalnie spudłował...

W drugiej części dogrywki widać było, że obie jedenastki nie wytrzymały szybkiego tempa meczu i chcą jak najszybciej dobrnąć do serii rzutów karnych. Niewiele brakowało, a kutnianie w ostatniej minucie meczu straciliby bramkę. Na szczęście bardzo dobrze zachował się Ireneusz Kamiński, który obronił strzał z bliska.

Po dwóch częściach dogrywki nadal mieliśmy remis, więc sędzia zarządził serię rzutów karnych, które jak się później okazało 6:5 wygrali trzecioligowcy z Aleksandrowa Łódzkiego.