Reklama

[AUDIO] TVN ujawnił skandal, służby zapowiadają kontrole w ubojniach. Nas też dosięgną

Opublikowano:
Autor:

[AUDIO] TVN ujawnił skandal, służby zapowiadają kontrole w ubojniach. Nas też dosięgną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W województwie łódzkim zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole w rzeźniach i ubojniach. W rozmowie z Radiem Łódź zapowiedział to Roman Owecki, Łódzki Wojewódzki Inspektor Weterynarii. Wczoraj spotkał się w tej sprawie ze wszystkimi powiatowymi inspektorami weterynarii.

Działania mają związek z ujawnianiem przez Dziennikarzy "Superwizjera" TVN nieprawidłowości w jednej z mazowieckich ubojni. Jak ujawniono, trafiało tam chore i martwe bydło, które następnie, wbrew prawu, było przerabiane na mięso. Dopuszczanie chorych zwierząt do uboju odbywało się bez obecności lekarza weterynarii, a certyfikaty o przydatności mięsa do spożycia wystawiali pracownicy ubojni.

Ten proceder wstrząsnął opinią publiczną, a Inspektoraty Weterynarii zapowiadają kontrole. Obejmą one także nasze województwo, o czym informuje Roman Owecki, Łódzki Wojewódzki Inspektor Weterynarii.

- Przedstawiony materiał był wręcz przerażający. Poleciłem powiatowym lekarzom weterynarii wzmożenie czujności i nadzoru sprawowanego nie tylko nad rzeźniami zajmującymi się ubojem bydła, ale również trzody chlewnej – mówi w rozmowie z Radiem Łódź Roman Owecki.

Więcej w materiale Radia Łódź – KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE