reklama

Autobusowa rewolucja w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

Autobusowa rewolucja w Kutnie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaJak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o połączeniu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Kutnie z miejscowym PKS-em. Pomysł spotkał się z pozytywną oceną Starostwa Powiatowego, jednak szefowie dwóch przedsiębiorstw nabierają wody w usta. – To jakaś plotka – twierdzi Józef Szubski, prezes MZK w Kutnie.Pomysł połączenia Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z Miejskim Zakładem Komunikacji pozytywnie ocenia wicestarosta Konrad Kłopotowski.– Oba przedsiębiorstwa są deficytowe – mówi. – Fuzja pozwoliłaby na unowocześnienie taboru i zwiększenie liczby linii. Zarówno PKS-owi jak i MZK takie połączenie wyszłoby na dobre – uważa.fot.Po zlikwidowaniu dworca PKS przy ulicy Oporowskiej miałoby powstać tam połączenie z ulicą Troczewskiego.

Zdecydowanie mniej entuzjazmu okazują pracownicy przedsiębiorstwa PKS mieszczącego się przy ulicy Oporowskiej.

– Żadna oficjalna informacja na ten temat do nas nie dotarła. Trudno wypowiadać się na temat póki nie będzie stanowiska władz – mówi Mirosława Czerwiec, przewodnicząca „Solidarności” w PKS-ie. – Niemniej jednak połączenie byłoby niekorzystne dla pracowników. Pewnie nie obyłoby się bez redukcji etatów i wiele osób straciłoby pracę.

Sam prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej nie chce komentować sprawy.

– Nie uczestniczyłem w żadnym oficjalnym spotkaniu związanym z fuzją obu firm. Nie mogę nic powiedzieć na ten temat – mówi prezes Dariusz Kołodziej.

W podobnym tonie wypowiada się Józef Szubski z MZK.

– Nic nie wiem na ten temat – ucina krótko.

Dworzec na „Czarnych”, przelotówka na Oporowskiej?

Po ewentualnym połączeniu PKS z MZK przy ulicy Siemiradzkiego mógłby powstać wspólny dworzec autobusowy. Stacja miałaby powstać na boisku Czarnych Kutno. Zdaniem władz miasta takie rozwiązanie byłoby dużym usprawnieniem dla podróżujących.

Boisko, na którym zamiast amatorów futbolu łatwiej dostrzec różnorodne chwasty, prawdopodobnie nie doczeka się rewitalizacji.

– Jednym z możliwych rozwiązań jest przeniesienie na ulicę Siemiradzkiego dworca komunikacji samochodowej. Z uwagi na sąsiedztwo węzła kolejowego, byłoby to duże usprawnienie dla podróżnych – mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta.

Ostateczna decyzja zapadnie dopiero po konsultacjach i uzgodnieniach ze Starostwem Powiatowym, które jest właścicielem PKS. Takie przedsięwzięcie wymagałoby dużych nakładów finansowych, a tych brakuje.

– Trudno mówić o przeniesieniu PKS na teren, którego powiat nie jest właścicielem. Obszar należy przecież do miasta – mówi Mirosław Ruciński, członek zarządu powiatu kutnowskiego.

Po zlikwidowaniu dworca PKS przy ulicy Oporowskiej miałoby powstać tam połączenie z ulicą Troczewskiego. Co na to władze powiatu?

– Uwagi mieszkańców co do połączenia ulic Oporowskiej z Troczewskiego są słuszne – dodaje Mirosław Ruciński. – Kiedyś można było tędy przejechać. Na ten moment nie można jednak nic powiedzieć, bo nie wiadomo, jakie decyzje zapadną w sprawie PKS-u.

fot. Niewykluczone, że po połączeniu PKS z MZK przy ulicy Siemiradzkiego powstanie wspólny dworzec autobusowy. Stacja miałaby powstać na boisku Czarnych Kutno.

Artykuł ukazał się w czwartkowej "Gazecie Lokalnej".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE