Reklama

Reklama

[FOTO] Awantura na osiedlu: pijana młodzież zaatakowała małżeństwo. Bili, kopali i wybili szybę... hulajnogą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia, a dodatkowo bracia usłyszeli zarzuty za uszkodzenie mienia i naruszenia miru domowego. Zostali oddani pod dozór policyjni. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Reklama

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia około godz.23:00 na jednym z kutnowskich osiedli. Między grupą młodych ludzi, a wracającym do domu małżeństwem doszło do utarczki słownej. Po chwili awantura przeniosła się do klatki schodowej w bloku,  w którym mieszka małżeństwo. Tam dwaj mężczyźni w wieku 17 i 21 lat zaatakowali 40-latka, który wraz z żoną próbował wejść do swojego mieszkania. Zaczęli bić go pięściami po całym ciele. Sąsiedzi słysząc krzyki na klatce schodowej wyszli z mieszkania próbując uspokoić towarzystwo. Wówczas również oni zostali zaatakowani przez napastników. 51-letni mężczyzna był bity pięściami po całym ciele przez dwóch napastników. Jego żona natomiast została zaatakowana przez kobietę wspólnie z nieustalonym jeszcze dotychczas mężczyzną. 

- Agresorzy, jak się później okazało - bracia, poprzez kopanie nogami oraz pchanie uszkodzili również drzwi do mieszkania jednego z małżeństw, a także wdarli się do niego naruszając mir domowy. Na koniec starszy z braci 21-latek zabrał z klatki schodowej stojącą tam hulajongę i wychodząc na zewnątrz rzucił nią w okno mieszkania znajdującego się na parterze powodując wybicie szyby oraz uszkodzenie żaluzji - ifnormuje podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno. 

Została wezwana policja. Pokrzywdonym udzielono pomocy medycznej, na szczęście nie wymagali hospitalizacji. Po przybyciu na miejsce mundurowych, napastników nie było już na klatce schodowej. Po krótkich poszukiwaniach napastnicy zostali namierzenie przez policjantów z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego.

 Jak się okazało, agresorzy  to mieszkańcy Kutna, wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie. 12 kwietnia usłyszeli zarzuty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie starszemu z braci łacznie 5 zarzutów. Dwa za pobicie, dwa za uszkodzenienie mienia oraz za naruszenie miru domowego. Młodszy z braci usłyszał 4 zarzuty, dwa za pobicie, kolejny zarzut za uszkodzenie mienia i naruszenie miru domowego. Natomiast 20 - letnia kobieta usłyszała zarzut pobicia. Cała trójka została oddana pod dozór policyjny oraz objeta zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie mienia grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast naruszenie miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności. W chwili obecnej są prowadzone dalsze czynności śledcze zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników zdarzenia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy