Reklama

Banery wyborcze dla psów ze schroniska: Były słowa, nie ma czynów

Opublikowano:
Autor:

Banery wyborcze dla psów ze schroniska: Były słowa, nie ma czynów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu pojawiła się ciekawa inicjatywa, dzięki której na kampanii wyborczej zyskać mają też zwierzęta przebywające w schroniskach. Chodzi bowiem o banery, które są idealnym rozwiązaniem na zimne dni dla podopiecznych czworonogów. Kandydaci zobowiązali się przekazać je dla zwierzaków, ale póki co nikt tego nie zrobił.

Kampania wyborcza zakończyła się w zasadzie już w miniony piątek wraz z rozpoczęciem ciszy wyborczej. W zeszły weekend ze słupów ogłoszeniowych i ogrodzeń zaczęły powoli znikać niektóre banery i plakaty. Można przypuszczać, że większość z nich trafiła do kosza na śmieci. Jednak - co ciekawe - mogą się one jeszcze przydać. Co prawda już nie kandydatom, a zwierzakom, które przebywają w schroniskach dla zwierząt - w naszym powiecie są to m.in. "Przyjaciel" w Kotliskach oraz stowarzyszenie "Cztery Łapy" w Żychlinie. Otóż materiały, z których wykonane są banery, nie przepuszczają powietrza, co chroni przez wiatrem i zimnem.

Z inicjatywą przekazania banerów wyszło chociażby żychlińskie stowarzyszenie "Cztery Łapy".

Banery najbardziej przydadzą się zimą - można nimi ocieplić wybiegi i boksy zrobione z siatki. Jak informują wolontariusze, wykonywane są z nich także zadaszenia, zatem im więcej zostanie dostarczonych do schronisk, tym lepiej.

W sprawę zaangażowali się kandydaci, którzy zadeklarowali pomoc, a wśród nich byli m.in. burmistrz gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak, do akcji zachęcał także radny Bartosz Serenda. Sprawdziliśmy więc u źródła, czy w tym tygodniu do schroniska w Kotliskach i "Czterech Łap" w Żychlinie dotarły plakaty. Zarówno w jednym jak i drugim okazało się, że póki co jeszcze nikt ich nie dostarczył. Panowie i panie samorządowcy! Nie ma na co czekać, niech za słowami pójdą i czyny!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE