Reklama

„Baza sportowa” miasta do całkowitej modernizacji?

Opublikowano:
Autor:

„Baza sportowa” miasta do całkowitej modernizacji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zdaniem niektórych radnych tak. Do prezydenta Miasta Kutno trafił właśnie wniosek w tej sprawie.

W sprawie przeprowadzenia modernizacji bazy sportowej miasta (głównie boisk piłkarskich) zwrócili się Michał Łucki i Rafał Jóźwiak. Miałoby to na celu zaspokojenie potrzeb treningowych zawodników kutnowskich klubów sportowych.

- Kilkanaście drużyn piłkarskich klubów Salos Róża Kutno i KS Kutno z różnych kategorii wiekowych trenuje na obiektach MOSiR w Kutnie. Baza treningowa stadionu miejskiego przy ul. Bł. ks. Oziębłowskiego jest w niedostatecznym stanie technicznym, od dawna wymaga modernizacji, co zostało potwierdzone w dokumentach planistycznych i wykonanej kilka lat temu dokumentacji technicznej. Mimo, że na przebudowę tego stadionu uzyskano pozwolenie, to inwestycja nie została do dziś zrealizowana - piszą w swojej interpelacji radni.

Jak dalej dodają, „Kutnowianka” jest „zaniedbana, przestarzała i niefunkcjonalna”. Z kolei jeśli chodzi o stadion przy ul. Kościuszki, w treści pisma do ratusza radni wskazali, że boczna, trawiasta płyta boiska jest zbyt intensywnie eksploatowana i w związku z tym należy rozważyć zastąpienie jej boiskiem o nawierzchni sztucznej o parametrach właściwych dla boisk treningowych.

Łucki i Jóźwiak zawnioskowali zatem o zaktualizowanie dokumentacji technicznej stadionu przy Oziębłowskiego i zabezpieczenie środków finansowych na przyszły rok na jego modernizację. Zwrócili się również z prośbą o rozważenie budowy na Stadionie Miejskim boiska o sztucznej nawierzchni, które zastąpi obecne.

Jak do tego odniesie się prezydent? O tym niezwłocznie poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE