Reklama

Reklama

"Be cool, be save, be brave". Kutnowski szpital rusza z kampanią społeczną. O co chodzi? [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

"Be cool, be save, be brave". Kutnowski szpital rusza z kampanią społeczną. O co chodzi? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Kutnowski szpital rusza z kampanią społeczną | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia "Ja też się szczepię w kutnowskim szpitalu" - pod takim hasłem rusza kampania społeczna organizowana przez KSS. W materiale wideo do szczepień zachęca prezes kutnowskiej placówki, Artur Gur.

Reklama

Kutno w czołówce wyszczepionych

Z danych z końca sierpnia wynika, że Kutna jest wśród miast, w których odsetek osób w pełni zaszczepionych jest jednym z najwyższych w województwie łódzkim i wynosił 56,8 proc. Wyższy wskaźnik miała jedynie Łódź - 57,4 proc. Dla porównania w Klukach (powiat bełchatowski) i Budziszewicach (powiat tomaszowski) odsetek ten wynosił zaledwie 34,4 proc. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie gminy z najniższym poziomem wyszczepienia to gminy wiejskie, natomiast największy odsetek zaszczepionych obserwujemy w miastach.

Szpital wychodzi z kampanią, prezes zachęca mieszkańców

Mimo wysokiego wskaźniak szczepień w Kutnie i okolicach, władze samorządowe oraz placówki medyczne nie ustaja w zachęcaniu mieszkańców do przyjęcia preparatu mającego chronić przed działaniem wirusa SARS-CoV-2. Z kampanią społęczną ruszył właśnie Kutnowski Szpital Samorządowy. 

- Zgodnie z zasadą "be cool, be save, be brave", zachęcam wszystkich do uczestnictwa w programie szczepień. To jest ostatnia prosta i ostatnia szansa na szczepienie, aby uniknąć wirusa COViD-19. Jeżeli chcesz, zapraszamy Cię do nas do szpitala, jeżeli nie, przyjedziemy do Ciebie do szkoły. Porozmawiaj ze swoim wychowawcą, dyrektorem, a my dostosujemy się do Waszych potrzeb. Zapraszam - mówi prezes KSS, Artur Gur. 

 

Czwarta fala - nie tak straszna jak ją malowali?

Zapowiadana szumnie przez partię rządząca i specjalistów fala wydaje się rozpędzać. Na szczęście tylko w kwestii liczby dziennych pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa, zgonów jest bowiem niewiele. W ciagu ostatniej doby w Polsce odnotowano 1895 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 92 w województwie łodzkim. Jak podaje ministerstwo zdrowia, z powodu COViD-19 zmarło 8 osób, natomiast z powodu współistnienia COViD-19 z innymi schorzeniami 23 osoby. Od początku pandemii w Polsce odnotowano  2 918 863 zakażeń i 75 834 zgonów. 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy