Reklama

Reklama

Będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Akcja "Znicz 2017"

Opublikowano: 24 października 2017 15:21
Autor:

Będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Akcja "Znicz 2017" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 27 października do 2 listopada przeprowadzone zostaną działania pod hasłem "Znicz 2017", których głównym celem będzie zapewnienie wszystkim użytkownikom dróg bezpiecznego dotarcia do celu podróży i powrotu do domu.

Reklama

Jak co roku, kutnowscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. W czasie kontroli, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Mundurowi będą również sprawdzać trzeźwość kierowców oraz to, czy nie prowadzą oni pojazdu pod wpływem środków odurzających. Pod czujnym okiem policjantów znajdą się również piesi.

Przypominamy, że w czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz" trwającej sześć dni na terenie powiatu kutnowskiego doszło do 28 zdarzeń drogowych, w których 6 osób zostało rannych.

Pamiętajmy!

Wybierając się w długą podróż, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy!

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców:

• Zachowujmy szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych,

• Prowadząc samochód nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii. W okresie tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu,

• Parkujmy samochód tylko w miejscach do tego wyznaczonych, w sposób umożliwiający ruch pieszych i innych pojazdów,

Kutnowska policja apeluje!

Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego

Od 28.10.2017 r godz.06.00 do 02.11.2017 r godz.22.00 - zamknięcie ulicy Cmentarnej oraz Zgoda

Od 31.10.2017 r godz. 06.00 do 02.11.2017 r. godz. 22.00 – ul . 29 Listopada (na odcinku od ul. M.C.Skłodowskiej do ul. Okrzei ) będzie ulicą jednokierunkową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Obserwator.

  Policja również powinna sprawdzać przystanki autobusowe,gdyż siedzą pijani,zachowują się źle. Jest strasznie. Na osiedlach też niebezpieczne na przystankach.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  pasażerka

  prosimy o kontrole busów relacji łódź_włocławek_łódź, często są przeładowane do granic mozliwości, a niedawno kierowca jechał sprinterem całą trasę 50km/h zeby jak sam mówił nie zgubic koła...

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  jan

  nikt nie chcę w tej formacji pracować, zabierają przywileje, wypłata jak na kasie w Biedronce i tylko statystyki się liczą. Obecnie ta formacja schodzi do etapu porażki.....

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Jop

  Ciekawe skąd wezmą policjantów