Reklama

Reklama

Będą kolejne remonty ulic w Kutnie? Urząd składa wnioski o dofinansowanie

Opublikowano: wt, 22 lut 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Urząd Miasta informuje o planowanej przebudowie ulicy Zimowej. Miasto złożyło już wniosek o dotacje na ten cel z programu „Polski Ład”. Taka inwestycja szacowana jest na ponad 4 miliony złotych.

Reklama

Kutnowski magistrat podkreśla, że już wcześniej złożono wniosek o dofinansowanie tej inwestycji – został jednak odrzucony. 

- Wniosek o dotację na ten cel został złożony do Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Niestety nie zyskał uznania u wojewody łódzkiego. To nie pierwszy raz, kiedy Kutno jest pomijane przy przyznawaniu dotacji z rządowych funduszy. Nie mniej jednak miasto nie składa broni i walczy dalej o zewnętrzne finansowanie tej ważnej inwestycji – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Teraz ulica Zimowa zostanie dołączona do wniosku o dotacje z programu „Polski Ład”, który dotyczy przebudowy kilku ulic w mieście. Wśród nich będzie właśnie m.in. ta na osiedlu Dybów.

- Pieniądze zewnętrzne będą przydatne, bo projekt przebudowy zakłada kompleksową przebudowę ulicy Zimowej. Taka inwestycja szacowana jest na ponad 4 000 000 złotych – zaznacza magistrat. 

Samorządy mają czas na składanie wniosków do programu „Polski Ład” do końca lutego. W galerii znajdziecie aktualne zdjęcia ulicy Zimowej.

Wcześniej informowaliśmy również o planowanym remoncie ulicy Polnej. Ona również ma się znaleźć we wniosku o dofinansowanie z „Polskiego Ładu”, na co ze zniecierpliwieniem czekają jej mieszkańcy. Więcej o tej sprawie przeczytacie tutaj – KLIK.

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)