Reklama

Reklama

Kutno: miasto pomoże poszkodowanym przez nawałnicę. Co trzeba zrobić, aby otrzymać wsparcie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. KCI

Kutno: miasto pomoże poszkodowanym przez nawałnicę. Co trzeba zrobić, aby otrzymać wsparcie?  - Zdjęcie główne

Kutno: miasto pomoże poszkodowanym przez nawałnicę. Co trzeba zrobić, aby otrzymać wsparcie? | foto fot. KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po ostatnich nawałnicach, które siały spustoszenie w całym regionie, duża grupa mieszkańców Kutna i okolic poniosła ogromne straty materialne. W związku z tym, władze zapowiadają pomoc dla najbardziej poszkodowanych. Co należy zrobić, aby otrzymać takie wsparcie?

Reklama

W dniach 17 - 19 lutego przez nasz region przeszły gwałtowne nawałnice z silnymi porywami wiatru, przekraczającymi prędkość nawet 100 km/h. 

W związku z awarią linii 112 dyżurny straży miejskiej odbierał zgłoszenia z terenu Kutna i okolic, a następnie przekazywał odpowiednim służbom, tj. straży pożarnej i pogotowiu energetycznemu. Służby miejskie podejmowały działania zabezpieczające, związane z kilkudziesięcioma zgłoszeniami mieszkańców, które dotyczyły m.in. uszkodzenia konstrukcji słupa energetycznego, połamanych drzew, uszkodzonych lub zerwanych dachów, niezabezpieczonych elementów czy uszkodzonych linii energetycznych. 

Osoby poszkodowane mieszkające na terenie Miasta Kutna, których mienie w wyniku silnych wiatrów zostało uszkodzone bądź zniszczone mogą ubiegać się o pomoc finansową. W tym celu należy złożyć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie wniosek ze wskazaniem adresu zamieszkania i numerem do kontaktu, bądź zgłosić się osobiście do ośrodka. Wniosek musi koniecznie złożyć osoba uprawniona (np. właściciel budynku/lokal, najemca lokalu). 

Pomoc przeznaczona jest na: 

1) tzw. ,,pomoc doraźną” dla rodzin lub osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane własne środki

2) remont albo odbudowę budynku mieszkalnego lub lokalu mieszalnego, który został zniszczony lub uszkodzony w wyniku silnych wiatrów, zwanych dalej ,,zdarzeniem klęskowym”

- Pomoc przyznawana jest osobom lub rodzinom, prowadzącym, w dniu wystąpienia zdarzenia klęskowego, gospodarstwo domowe w budynku mieszkalnym lub lokalu mieszkalnym zniszczonym lub uszkodzonym w wyniku zdarzenia. Przez budynek mieszkalny rozumie się także budynek gospodarczy, służący zaspokojeniu niezbędnych potrzeb bytowych rodziny lub osoby samotnie gospodarującej, w szczególności budynek inwentarski - informuje magistrat. 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie pod numerami tel. 24 253 44 46, 24 253 78 47.  

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy