Reklama

Reklama

Będą podwyżki dla kutnowskich pielęgniarek i położnych

Opublikowano: pon, 26 paź 2015 20:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszym spotkaniu komisji w Starostwie Powiatowym prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Robert Wilanowski przedstawił optymistyczne wyniki finansowe szpitala za wrzesień. Poprzedni miesiąc jest bowiem jedynym w tym roku, kiedy placówka zamiast strat przyniosła zyski w wysokości ponad 224 tys. zł. Przypomnijmy, że początek 2015 roku nie należał do najlepszych. W styczniu zadłużenie wyniosło bowiem ponad milion złotych, jednak z każdym kolejnym miesiącem sytuacja finansowo-ekonomiczna ulegała poprawie. O 2 mln zł zmniejszyło się również zadłużenie szpitala - obecnie wynosi ono 10 mln zł, a wynik ten utrzymuje się od kilku miesięcy.- Szpital powoli wychodzi z kłopotów. Największym wyzwaniem jest teraz zapewnienie płynności finansowej - powiedział prezes.

Reklama

Prezes Wilanowski poinformował również, że w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wszystkie pielęgniarki i położne otrzymają podwyżki. Ich pensja zwiększy się o 300 zł miesięcznie.

- Narodowy Fundusz Zdrowia zażądał aktualizacji danych dotyczących pielęgniarek i położnych. Aneksy z NFZ odebrano tydzień temu. Jak tylko dostaniemy środki pieniężne, to zostaną one rozdzielone i przeznaczone na podwyżki - poinformował Robert Wilanowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)