Reklama

Reklama

Będą walczyć z nielegalnym wywozem śmieci. Zakupiono 10 fotopułapek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat Gostyniński

Będą walczyć z nielegalnym wywozem śmieci. Zakupiono 10 fotopułapek - Zdjęcie główne

Będą walczyć z nielegalnym wywozem śmieci. Zakupiono 10 fotopułapek | foto Powiat Gostyniński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na ciekawy pomysł wpadły władze sąsiedniego powiatu gostynińskiego, które chcą walczyć z nielegalnymi wysypiskami śmieci przy tamtejszych drogach. Pomóc mają w tym fotopułapki, które zostaną zamontowane w 10 miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wyrzucania odpadów przez mieszkańców. 

Reklama

Fotopułapki pomogą w walce z nielegalnym wywozem śmieci. Gdzie zostaną zamontowane?

Zarząd Dróg Powiatowych w Gostyninie poinformował o zakupieniu 10 fotopułapek, które będą montowane przy drogach przebiegających przez odcinki, na których najczęściej dochodzi do wyrzucania odpadów w postaci m.in. opon samochodowych. Jak zaznacza Starostwo Powiatowe w Gostyninie, to notoryczny problem w tamtych okolicach.

- Zarząd Dróg Powiatowych w Gostyninie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Gostyninie sukcesywnie będzie monitorować sytuację, wyciągając odpowiednie kroki prawne w przypadku wykrycia sprawcy wywozu śmieci - informują władze. 

Zgodnie z art. 91 Kodeksu wykroczeń, „Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany” oraz art. 75 § 2 cyt. „Kto na nienależący do niego grunt polny wyrzuca kamienie, odpady, złom lub padlinę niebędące odpadami lub inne nieczystości, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.”

Fotopułapki zostaną zainstalowane m.in. w ciągu dróg powiatowych nr 1422W w miejscowości Skrzany, 1429W w miejscowości Modrzew, 1402W w miejscowości Miałkówek, 1444W w miejscowości Luszyn, 1456W w miejscowości Konstantynów oraz 1452W w miejscowości Zwoleń.

Info: Powiat Gostyniński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy