Reklama

Reklama

Będą zmiany na parkingu pod Placem Wolności? Chcieli tego mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będą zmiany na parkingu pod Placem Wolności? Chcieli tego mieszkańcy - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Zanosi się na to, że na parkingu zlokalizowanym pod Placem Wolności w Kutnie zajdą zmiany sugerowane przez użytkowników tego miejsca. Decyzję w tej sprawie wkrótce podejmą radni.

Reklama

Parking pod Placem Wolności w Kutnie. Co się zmieni?

Na przyszły tydzień (wtorek 16 maja) zaplanowano obrady Rady Miasta w Kutnie. Jednym z punktów w porządku obrad jest podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia regulaminu parkingu miejskiego zlokalizowanego pod płytą główną Placu Wolności w Kutnie.

W regulaminie pojawi się zapis, że:

- Obowiązkiem korzystającego z parkingu jest niezwłoczne, po zaparkowaniu, wniesienie opłaty za parkowanie w parkomacie znajdującym się na terenie parkingu lub dokonanie opłaty za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Tak jak w przypadku pozostałych parkingów objętych Strefą Płatnego Parkowania kierowca będzie musiał umieścić bilet w widocznym miejscu w celu jego skontrolowania.

- W przypadku niewniesienia opłaty, zagubienia lub zniszczenia biletu parkingowego korzystający z parkingu jest zobowiązany uiścić opłatę, której wysokość określa odrębne zarządzenie Prezydenta Miasta Kutno – to kolejny fragment nowego regulaminu.

Skąd te zmiany? W uzasadnieniu uchwały czytamy, że chodzi o sugestie mieszkańców korzystających z parkingu pod Placem Wolności.

- W związku z uwagami użytkowników parkingu miejskiego pod płytą główną Placu Wolności w Kutnie wprowadza się zmianę w sposobie poboru opłat poprzez uiszczanie jej w parkomatach usytuowanych na terenie ww. parkingu. Rezygnacja z tzw. "systemu szlabanowego" pozwoli na zwiększenie rotacji pojazdów i zapewni dostęp osobom niepełnosprawnym – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały.

Zmiany wejdą w życie 14 dni po tym, jak radni podejmą uchwałę.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy