Reklama

Reklama

Bedlno: pożar w Urzędzie Gminy. Co się tam stało?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Kutno Alarmowo/OSP Pniewo

Bedlno: pożar w Urzędzie Gminy. Co się tam stało? - Zdjęcie główne

W Urzędzie Gminy Bedlno doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym | foto fot. Kutno Alarmowo/OSP Pniewo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszego wieczora strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku Urzędu Gminy w miejscowości Bedlno. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Reklama

Pożary sadzy w kominach to prawdziwa plaga w sezonie grzewczym. Takie zdarzenie miało miejsce wczoraj (12 grudnia) w Urzędzie Gminy Bedlno w powiecie kutnowskim. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie około godz. 18:00. 

Na miejsce niezwłocznie za dysponowano potrzebne siły i środki. Jako pierwsi dojechali strażacy z OSP Pniewo. Po około 15 minutach pojawiły się również dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

Strażacy szybko zakończyli swoje działania, akcja gaśnicza dobiegła końca około godz. 19:00. Jak wynika ze wstępnych informacji, nikomu nic się nie stało. 

Jak wspominaliśmy wyżej, w sezonie grzewczym bardzo często dochodzi do pożarów sadzy w przewodach kominowych. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim należy unikać spalania odpadów czy mokrego drewna, regularnie czyścić przewód kominowy oraz dokonywać przeglądu jego stanu technicznego nie rzadziej niż co trzy lata. 

Czym grozi pożar sadzy? W najgorszym wypadku - nawet pożarem całego budynku. Może się tak stać, gdy podczas pożaru przewód kominowy rozszczelni się i ogień zacznie rozprzestrzeniać się na przyległe do niego elementy. Może też dojść do pożaru dachu lub poddasza, gdy z komina wydobywa się żywy ogień lub iskry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE