Bedlno z medalami

Bedlno z medalami - Zdjęcie główne

Wydarzenia6 i 7 grudnia odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeju.Nasz powiat zarówno w kat. dziewcząt jak i chłopców reprezentowało gimnazjum z Bedlna , które bez większego problemu przeszło eliminacje powiatowe i rejonowe. Zawody stały na wysokim sportowym jak i organizacyjnym poziomie, ale najważniejsze, że obie reprezentacje zaprezentowały się świetnie i z imprezy wróciły z medalami.

W kat. dziewcząt zmierzyły się następujące gimnazja : gr A ( Łęczyca , Brzeziny, Radomsko ) gr. B ( Bedlno , Klonowa , Łódź)

Niestety w pierwszym meczu górę wzięły emocje i stres co wykorzystały dziewczęta z Klonowej (zwycięzca turnieju). Następnie już spokojniejsze bez problemu pokonały (6:0) gimnazjum z Łodzi , ale mogły zagrać tylko w "małym finale " gdzie ograły wielokrotne mistrzynie z Brzezin 7:4. Wielu trenerów chwaliło grę dziewcząt z Bedlna i zgodni byli , że tytuł mistrzowski był w ich zasięgu. Drużynę do tak dobrego występu przygotowała p. Joanna Banasik.

Ostateczna klasyfikacja : 1 Klonowa 2 Radomsko 3 Bedlno 4 Brzeziny 5 Łęczyca 6 Łódź

Kolejnego dnia rozpoczęła się rywalizacja w kat. chłopców. Udział wzięły drużyny z : gr A Rozprzy, Wieruszowa, Uniejowa Gr B Bedlna , Radomska i Łodzi.

Chłopcy okazali się silniejsi psychicznie i wygrali pierwszy bardzo ważny mecz z Radomskiem 2;0. Kilkanaście minut później zmierzyli się z Łodzia .Byl to chyba najbardziej emocjonujący mecz turnieju, gdyż mimo wyniku 0:2 do przerwy udało się doprowadzić do remisu i wygrać swoja grupę eliminacyjną . Finał był powtórką z zeszłorocznych mistrzostw Bedlno - Wieruszów. Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu, kiedy to chłopcy z Bedlna zostali mistrzami i ulegli 1:3.

Ostateczna klasyfikacja: 1 Wieruszów 2 Bedlno 3 Uniejów 4 Radomsko 5 Rozprza 6 Łódź
Opiekunem drużyny chłopców był Kamil Gałązka.

Skład reprezentacji oraz zdjęcia dostępne nastronie gimnazjum.