Reklama

Reklama

Będzie modernizacja kolejnych przejść dla pieszych w Kutnie? Jest jedna ważna zmiana

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Będzie modernizacja kolejnych przejść dla pieszych w Kutnie? Jest jedna ważna zmiana - Zdjęcie główne

Kutno złożyło wnioski o dofinansowanie inwestycji związanych z bezpieczeństwem pieszych | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno złożyło wnioski o dofinansowanie inwestycji związanych z bezpieczeństwem pieszych. Miasto zamierza przebudować trzy przejścia dla pieszych pozyskując pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Które przejścia zostaną zmodernizowane?

Reklama

Odpowiednie dokumenty już zostały złożone w ramach naboru uzupełniającego. Ewentualne pieniądze pozyskane z Funduszu pozwoliłyby zastąpić zwykłe, namalowane pasy aktywnymi przejściami, które funkcjonują już w dwóch miejscach w Mieście Róż.

- Takie instalacje doskonale sprawdzają się na ulicy Wyszyńskiego w pobliżu Centrum Seniora oraz na ulicy Grunwaldzkiej przy markecie Lidl. Piesi przechodzący przez jezdnię mogą czuć się bezpiecznie, bo o ich obecności na drodze, kierowców ostrzegają zapalające się światła – tłumaczy Kamil Klimaszewski z biura prasowego kutnowskiego magistratu.

Tym razem pozyskane pieniądze pomogłyby w modernizacji przejść w trzech niebezpiecznych dla pieszych miejscach. Początkowo, jak informowaliśmy W TYM MIEJSCU , jedno z aktywnych przejść miało się znaleźć na ulicy Grunwaldzkiej przy markecie Aldi. Lokalizacja ta została jednak zmieniona. 

Zmodernizowane przejścia dla pieszych pojawią się:

  • na ulicy Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską, 
  • na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1, 
  • na ulicy Łąkoszyńskiej przy Kościele św. Stanisława.
 

Sygnalizacja zainstalowana jest zarówno na nawierzchni jezdni jak i na znakach informujących o przejściu dla pieszych. Modernizacja przejść była pomysłem zgłoszonym do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku. Szacowany koszt modernizacji jednego przejścia to ponad 100 tysięcy złotych.

Łódzki Urząd Wojewódzki zadeklarował kwotę prawie 10 milionów złotych na dofinansowania do przebudowy przejść dla pieszych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

Aktywne przejścia - bezpieczny pieszy 

Aktywne przejścia dla pieszych w Kutnie zdecydowanie przypadły do gustu kierowcom. Ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa jest niezaprzeczalny, czego dowodem jest poniższy filmik. Na nagraniu widzimy samochód jadący ul. Grunwaldzką. Nie widzimy natomiast osoby pieszej, która zbliża się do przejścia. Kierowca został w porę „ostrzeżony” i spokojnie zdążył zahamować.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE