Reklama

Reklama

W Kutnie mają powstać kolejne aktywne przejścia dla pieszych! Gdzie dokładnie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

W Kutnie mają powstać kolejne aktywne przejścia dla pieszych! Gdzie dokładnie? - Zdjęcie główne

W Kutnie powstaną kolejne aktywne przejścia dla pieszych? Urząd Miasta odpowiada | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Kutnie mogą pojawić się kolejne nowoczesne przejścia dla pieszych. Miasto chce przebudować trzy przejścia pozyskując pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zwykłe, namalowane pasy mają zastąpić aktywne przejścia, które funkcjonują już w dwóch miejscach w Mieście Róż.

Reklama

Przypomnijmy, że aktywne przejścia dla pieszych znajdują się już na ulicy Wyszyńskiego w pobliżu Centrum Seniora oraz na ulicy Grunwaldzkiej przy markecie Lidl. Takie instalacje doskonale sprawdzają się w naszym mieście – przypadły do gustu zarówno pieszym, jaki i kierowcom. O obecności kogoś na drodze, kierowców ostrzegają zapalające się światła. Sygnalizacja zainstalowana jest zarówno na nawierzchni jezdni jak i na znakach informujących o przejściu.  Był to pomysł zgłoszony do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku.

- Tym razem chcielibyśmy pozyskać pieniądze na przejścia w trzech niebezpiecznych dla pieszych miejscach: na ulicy Grunwaldzkiej przy markecie Aldi, na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz na Łąkoszyńskiej przy Kościele św Stanisława – wyjaśnia Jarosław Szałamacha, kierownik Biura Obsługi Funduszy Pomocowych w UM Kutno.

Szacowany koszt modernizacji jednego przejścia to ponad 100 tysięcy złotych.

Nabór wniosków trwa do 5 sierpnia.  Łódzki Urząd Wojewódzki zadeklarował kwotę prawie 10 milionów złotych na dofinansowania do przebudowy przejść dla pieszych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE