Reklama

Będzie nowa szkoła? Już niedługo decyzja

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowa szkoła? Już niedługo decyzja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W porządku obrad sesji rady powiatu, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, uwzględniono podjęcie uchwały w sprawie założenia Szkoły Specjalnej Branżowej I stopnia nr 2 stopnia w Żychlinie.

Szkoła ta miałaby się znajdować przy ul. Dobrzelińskiej 6, gdzie znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Domostwo”. Władze powiatu planują włączenie „Branżówki” w jego skład. Jak wynika z treści projektu uchwały, szkoła branżowa miałaby zostać założona z dniem 1 września br i stanowić integralną część „Domostwa”. Organem prowadzącym szkołę będzie Powiat Kutnowski, a nadzór nad placówką sprawować będzie Łódzki Kurator Oświaty.

Statut szkoły, o której założeniu zadecydują radni, określa, że szkoła ta będzie publiczną placówką przeznaczoną dla młodzieży, która z powodu zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się i zaburzeń w funkcjonowaniu społecznym jest zagrożona niedostosowaniem społecznym i wymaga stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Młodzież przyjmowana będzie do szkoły na okres, na jaki wydano oświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Do zadania szkoły, prócz kształcenia i wychowywania uczniów, należeć będzie eliminowanie przyczyn i przejawów zagrożenia niedostosowaniem społecznym, przygotowywanie uczniów do samodzielnego i odpowiedzialnego życia oraz przygotowanie zawodowe. Szkoła będzie także organizować i udzielać pomocy pedagogiczno-psychologicznej zarówno uczniom jak i im rodzicom oraz nauczycielom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE