Reklama

Reklama

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie! Sprawdź, kiedy możesz zabrać je do swojego domu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. Hufiec ZHP Kutno

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie! Sprawdź, kiedy możesz zabrać je do swojego domu  - Zdjęcie główne

Betlejemskie Światło Pokoju już w Kutnie. Sprawdź, kiedy możesz zabrać je do swojego domu | foto fot. Hufiec ZHP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie trafia do wielu miast i miasteczek na całym świecie. Podobnie jest również w Kutnie, gdzie już w najbliższy weekend każdy mieszkaniec będzie mógł zabrać je do swojego domu.

Reklama

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

- Tegorocznym hasłem towarzyszącym BŚP jest "Światło Nadziei". Niosąc Światło pragniemy umacniać wiarę na lepsze jutro, realizując znane wszystkim nam słowa założyciela skautingu, gen. Roberta Baden-Powella: „starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, chcemy dać wszystkim „Światło Nadziei”, chcemy wyjść w świat, niosąc dar braterstwa i życzliwości – mówią przedstawiciele Hufca ZHP Kutno.

Jak dodaje Hufiec ZHP Kutno, betlejemski płomień przekazywany z rąk do rąk wyraża nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy będziemy mogli na nowo cieszyć się sobą, podawać sobie ręce, wymienić uściski i zacząć budować nową rzeczywistość świata po pandemii. Świata, gdzie braterstwo, służba, pomoc – ideały tak bliskie każdemu harcerzowi i każdej harcerce – staną się fundamentem nowych relacji i zasad funkcjonowania. 

Tak jak w minionym roku, Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tym razem czekać będzie na kutnian w asyście harcerzy już w najbliższy weekend, w sobotę i niedzielę (18-19.12) od godziny 15:00 do 19:00. 

- Weź ze sobą lampion/znicz/świeczkę oraz zapałki i zabierz Betlejemskie Światło Pokoju do swojego domu! – zachęcają harcerze. 

Info: Hufiec ZHP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE