Reklama

Reklama

Bezdomni marzną w zakamarkach. Wystartowała Akcja Zima

Opublikowano: pt, 27 paź 2017 14:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu wczorajszym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kutnie odbyło się spotkanie partnerskie dotyczące Akcji Zima 2017/18.

Reklama

Zostali na nie zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miasta, placówek służby zdrowia, służb mundurowych, administracji RSM Pionier i Zarządu Nieruchomości Miejskich oraz organizacji pozarządowych i związków wyznaniowych realizujące zadania z zakresu pomocy społecznej. W spotkaniu wzięły również udział kutnowskie media. Wszystkie zaproszone podmioty będą w trakcje Akcji Zima 2017/18 podejmować wspólne działań na rzecz osób bezdomnych oraz zagrożonych bezdomnością, wychłodzeniem lub zamarznięciem.

MOPS zaprezentował zgromadzonym gościom ofertę własną, która obejmowała: specjalistyczną kadrę, przygotowanie i dostarczanie ciepłych napojów i posiłków, zabezpieczanie potrzebujących w kwestii ciepłych ubrań i odpowiedniego obuwia, udzielanie wsparcia finansowego zgodnie z indywidualną potrzebą odbiorcy (leki, żywność, opał), dystrybucję ulotek i plakatów mających na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat Akcji Zima.
Od partnerów oczekuje się natomiast: informacji o podejmowanych działaniach w sprawie osób bezdomnych, podejmowania wspólnych działań interwencyjnych, zabezpieczenia odzieży dla bezdomnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych a także interwencyjnych konsultacji medycznych.

Zostały również omówione działania jakie były podejmowane podczas poprzedniej edycji Akcji Zima. Ponadto dyskutowano o doświadczeniach lat ubiegłych i ewentualnych problemach w realizacji tegorocznego projektu.
Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela pomocy w formie:
• schronienia w Domu Noclegowym przy ul. Wyszyńskiego 11
• gorącego posiłku przygotowanego w Dziennym Domu Pomocy Społecznej
• pomocy finansowej m.in. na dofinansowanie do zakupu opału, odzieży, żywności
• pracy socjalnej, która obejmuje indywidualne podejście do każdej sytuacji życiowej.

Informacje o osobach potrzebujących wsparcia można zgłaszać także do instytucji
i organizacji z terenu miasta Kutno, a w szczególności do:
• Domu Noclegowego – 24 253-43-90
• Komendy Powiatowej Policji - 997 lub 24 253-21-00
• Straży Miejskiej - 986 lub 24 253-12-57, 253-11-64
• Państwowej Straży Pożarnej - 998
• Pogotowia Ratunkowego - 999
• Numer alarmowy- 112

Współpracują z nami również instytucje i organizacje partnerskie takie jak: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Przychodnia Dermex, Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych, spółdzielnie mieszkaniowe oraz parafie, gdzie również można uzyskać pomoc oraz niezbędne informacje.

Prosimy wszystkich mieszkańców Kutna o przekazywanie informacji osobiście lub telefonicznie o osobach zagrożonych w/w problemem przebywających w nietypowych miejscach, takich jak: działki, klatki schodowe, budynki, które są w złym stanie technicznym lub przeznaczone są do rozbiórki i wiele innych, wobec których istnieje niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

Pamiętajmy, że na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby pozbawione dachu nad głową, czy będące pod wpływem alkoholu, osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach – poruszaniem się, czy zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Jarek

  Na sali tłum chętnych do pomocy, posprzątają piwnice i klatki schodowe, nawet konkubent!

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  Józek

  Są osoby co dzięki biednym i bezdomnym doją kasę, sami nieźle żyją nap. ta od zupy przy dworcu>

 • 4 lata temu | ocena +1 / -1

  adidos zalogowany

  a co z tymi co zamieszkują piwnice i klatki schodowe? jak narobią w klatce czy piwnicy to jakoś nikt tego nie posprząta prócz mieszkańców