Reklama

Reklama

"Bezpieczny autobus". Falck szkoli pracowników MZK

Opublikowano: sob, 21 lut 2015 11:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miejskich autobusach będzie jeszcze bezpieczniej. Dziś o godzinie 9:00 w stołówce Miejskiego Zakładu Komunikacji rozpoczęło się bowiem szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowane dla pracowników zakładu.Prowadzą je wykwalifikowani ratownicy medyczni z firmy Falck. Zajęcia odbywają się w 15-osobowych grupach. Dzisiejsze spotkanie nie jest jednak jedynym, w jakim wezmą udział zarówno kierowcy autobusów, jaki i pozostali pracownicy MZK.

Reklama

Kurs pierwszej pomocy składać się będzie z sześciu etapów, podczas których ratownicy dzielić się będą swoją fachową wiedzą i doświadczeniem, przygotowując do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tj. wczesnego rozpoznania, tamowania krwotoków, działań przeciwwstrząsowych, czy resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Szkolenie prowadzone jest bezpłatnie i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w kutnowskich autobusach. Chodzi o to, by kierowcy mogli udzielić fachowej i profesjonalnej pomocy, jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych.

O tym, jak przydatna może okazać się praktyczna wiedza z podstaw niesienia pierwszej pomocy doskonale przekonała się kierowca autobusu miejskiego w Rzeszowie. Kobieta w grudniu ubiegłego roku dzięki szybkiej reakcji i podjęciu reanimacji uratowała życie 22-letniemu pasażerowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)