reklama

Bezpłatne szkolenie w RIG-u

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatne szkolenie w RIG-u - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaW imieniu Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa zapraszamy na ostatnią edycję bezpłatnych szkoleń „Normy zharmonizowane” w zakresie ochrony przepięciowej, odgromowej i oświetlenia elektrycznego realizowane w ramach projektu "Euro projektowanie", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach Działania 8.1.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wdrażanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.

W szkoleniu mogą brać udział wyłącznie osoby: zameldowane i zatrudnione (w tym na umowę o dzieło i umowę-zlecenie) na terenie województwa łódzkiego, posiadające wykształcenie wyższe (min. inż.) i pracujące w zawodach branży budowlanej, elektroenergetycznej lub branży wspomagającej.

Do udziału w szkoleniu zachęcamy przede wszystkim kobiety!

Zajęcia – 32 godziny, planowane są w październiku br. w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie, przy ul. Wyszyńskiego 11 i odbywać się będą w weekendy.

W ramach szkolenia uczestnicy wysłuchają wykładów prowadzonych przez kadrę z Politechniki Łódzkiej, ponadto otrzymają materiały szkoleniowe w wersji papierowej i elektronicznej.

Szkolenie zakończy się wręczeniem wszystkim uczestnikom zaświadczeń-certyfikatów ukończenia szkolenia.

Program szkolenia:

  1. Zasady oceny zgodności wyrobów na rynku UE. Wymagania zasadnicze dla wyrobów elektrycznych (dyrektywa LVD). Obowiązki i odpowiedzialność producentów wyrobów. Podstawy oceny sprzętu oświetleniowego na zgodność z wymaganiami dyrektyw UE.
  2. Kryteria projektowania oświetlenia we wnętrzach – PN-EN 12464-1:2004. Zasady dobrej praktyki projektowania, oświetlenie energooszczędne i ekologiczne.
  3. Weryfikacja oświetlenia wnętrz (ocena projektu, pomiary).
  4. Kryteria środowiskowe dla oświetlenia drogowego – dyrektywa „EKO-PROJEKT”.
  5. Kategorie oświetlenia drogowego na podstawie normy europejskiej 13201 „Oświetlenie dróg”. Metody projektowania oświetlenia drogowego.
  6. Nowoczesny sprzęt oświetleniowy i zasady jego stosowania. Możliwości ograniczenia kosztów instalacji oświetlenia drogowego.
  7. Zasady doboru oświetlenia awaryjnego, w tym ewakuacyjnego. Wymagania stawiane oprawom awaryjnym i sposoby oceny ich parametrów.
  8. Mechanizm wyładowań atmosferycznych. Wytwarzanie udarów piorunowych, napięciowych i Program SIRAC.
  9. prądowych w laboratorium.
  10. Ograniczniki przepięć (Surge Protection Devices – SPD).
  11. Podstawy statystycznej koncepcji ochrony odgromowej.
  12. Aktualne normy dotyczące ochrony odgromowej. Nowe wymagania wprowadzone przez normy serii PN-EN 62305.
  13. Analiza ryzyka szkód piorunowych – przykłady.
  14. Strefowa koncepcja ochrony odgromowej LPZ0 – metody służące do projektowania zwodów (metoda toczącej się kuli).
  15. Rezystywność gruntu w projektowaniu i eksploatacji systemów uziemiających. Zestawienie materiałów, ich kształtów oraz przekrojów do zastosowania na zwody, przewody odprowadzające oraz uziomy.
  16. Skutki oddziaływania prądów piorunowych na elementy urządzeń piorunochronnych / przewody i blacha pokrycia dachowego. Podstawowe wymagania ochrony obiektów wysokich /powyżej 60 m/ przed bocznymi wyładowaniami piorunowymi.
  17. Wymagania dotyczące minimalnych długości uziomów w przypadku II poziomu ochrony.
  18. Informacje dotyczące wartości współczynnika KC, charakteryzującego podział prądu piorunowego pomiędzy poszczególne przewody urządzeń piorunochronnych. Metody pomiaru rezystancji uziomów.
  19. Norma PN-EN 62305-2 „zarządzanie ryzykiem”.
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie, przy ul. Wyszyńskiego 11 – tel. 24 355 90 09. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE