Reklama

Reklama

Bocian zagryziony przez psy lub lisa. Trwają poszukiwania drugiego ptaka [UWAGA, DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 20 paź 2021 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają poszukiwania bociana, który nie odleciał na zimę. Pomaga w nich mieszkaniec powiatu kutnowskiego znany z pomocy tym ptakom. Niestety, dowiadujemy się także, że inny bocian został zagryziony przez psy albo lisa.

Reklama

Poszukiwania bociana, który został w Polsce na zimę

Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt poinformowało, że w gminie Łowicz jedna z mieszkanek zainteresowała się bocianem, który w polu stał obok innego, martwego ptaka.

O pomoc w odłowieniu bociana poproszono pana Artura, mieszkańca okolic Żychlina, założyciela Stowarzyszenia „Pomagam Bocianom”.

Niestety, zwierzęcia nie udało się zlokalizować. Wiadomo, że w obecnych warunkach atmosferycznych nie powinno stać mu się nic złego, jednak problem może pojawić się zimą kiedy temperatury spadną znacznie poniżej zera.

Inny bocian zagryziony

Pan Artur z kolei stwierdził przyczynę śmierci bociana obok którego stał wspomniany wcześniej ptak.

- Został zaatakowany przez lisa, albo psy i tak skończył życie. Jeżeli ktoś z Was zobaczy żywego bociana prosimy o informację – mówią przedstawiciele Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

O sprawie powiadomiono Inspektorat Weterynarii, mają dowiedzieć się o niej także władze gminy. O pomoc w poszukiwaniach ptaka apeluje także pan Artur.

- Byliśmy szukać zgłoszonego bociana, który stoi w polu obok martwego przyjaciela, niestety nie znaleźliśmy go. Wielka prośba jeśli ktoś go spotka proszę o sprawdzenie czy lata – apeluje pan Artur.

Jeśli ktoś ma informacje o bocianie może skontaktować się poprzez facebooka ze Stowarzyszeniem „Pomagam Bocianom”, lub z Łowickiem Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)