Brydżyści grali w Gołębiewku

Brydżyści grali w Gołębiewku - Zdjęcie główne

Wydarzenia38 zawodników wystartowało w turnieju brydżowym w Gołębiewku, który odbył się w sobotę w ramach Grand Prix Ziemi Łódzkiej. 25-lecie posługi kapłańskiej obchodził ks. Jan Dobrodziej, kapelan kutnowskich brydżystów.Oprócz zawodników z Kutna wystąpili reprezentacji klubów z Łodzi, Pabianic, Sieradza, Kalisza, Warszawy i Poznania oraz gracze niezrzeszeni.

Turniej par na maksy o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu w Kutnie wygrali Wiesław Niciński z KDK I Kutno i Andrzej Kozikowski z WZBS Łódź. Z kolei w turnieju o Puchar Kapelana Brydżystów pierwsze mejsce zajęła Grażyna Kościelny (PAB Poznań) z Bogdanem Kościelnym (Warszawa).

W klasyfikacji kongresowej Grand Prix Ziemi Łódzkiej o Puchar Wójta Gminy Kutno na pierwszym miejscu znaleźli się J. Grzelczak z Sieradza i T. Krysztofiak z Kalisza. Zaraz za nimi uplasowali się W. Niciński z Kutna i A. Kozikowski z Łodzi oraz Mirosław Andrzejczak i Waldemar Brzozowski z KDK I Kutno. Na siódmym miejscu znajdują się Zdzisław Majer i Marian Śmiałek z KDK II Kutno.

Dodatkowo przyznano Puchar Dyrektora KDK dla najlepszej kobiety. Zdobyła go Barbara Jarota z CK Żyrardów.

Wśród zawodników niezrzeszonych najlepsi okazali się Zygmunt Pasterski i Ryszard Zawadzki z Kutna.

Na czele tabeli Grand Prix Ziemi Kutnowskiej stoi Zbigniew Gralewski z KDK II Kutno - 59 pkt. Drugie miejsce ex equo zajmują M. Andrzejczak i W. Brzozowski - po 55 pkt. Dalsze lokaty: Andrzej Tybura (KDK I Kutno) - 51 pkt oraz niezrzeszeni: Z. Pasterski i R. Zawadzki, mając na koncie po 48 pkt.