reklama

Budżetowe narzędzia zrujnują twój warsztat samochodowy. Przeczytaj, dlaczego.

Opublikowano:
Autor:

Budżetowe narzędzia zrujnują twój warsztat samochodowy. Przeczytaj, dlaczego. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaWątpliwej klasy podnośnik dwukolumnowy, budżetowa skrzynka narzędziowa i spawarka inwertorowa o niskiej mocy to tylko kilka powodów, dla których wyposażenie twojego warsztatu będzie kosztowało cię więcej niż myślałeś. Dziś wyjaśniamy, dlaczego.

Nie szukaj oszczędności na wyposażeniu warsztatu

Zdajemy sobie sprawę, że wynajem lokalu użytkowego, który mógłbyś zaaranżować na niewielki warsztat samochodowy o powierzchni 250-350 metrów kwadratowych to przynajmniej 6.000 – 10.000 złotych miesięcznie, ale nawet jeśli masz szukać oszczędności, na pewno nie na sprzęcie. Byłoby lepiej, gdybyś zdecydował się na mniej atrakcyjną lokalizację niż ciął koszty na podnośniku, kluczach, spawarce, kompresorze i podstawowych narzędziach warsztatowych.

Tych błędów wystrzegaj się przy wyposażaniu warsztatu

1. Kupię budżetowe narzędzia ze stali stopowej

Dobrej klasy klucze kosztują więcej, ale gwarantują nie tylko wysoki komfort pracy w każdych warunkach, ale i ponadprzeciętną trwałość. Do ich produkcji nie wykorzystuje się bowiem konwencjonalnej stali stopowej, a:

  • stal chromowo-wanadową,
  • stal chromowo-molibdenową.

Licz się, że za dobrej klasy komplet kluczy zapłacisz przynajmniej 1.000 złotych (najtańsze zestawy zaczynają się od 150-200 złotych), ale to zakup na lata. Co najważniejsze, klucze o podwyższonej odporności wykonane z wysokogatunkowej stali to także odpowiednia ochrona dla łbów śrub.

2. Podnośnik dwukolumnowy za 5 000 złotych będzie odpowiedni

Nie, nie będzie. Dobrej klasy podnośnik dwukolumnowy, który gwarantuje bezpieczeństwo pracy to przynajmniej 10 000-15 000 złotych (obciążenie do 3.5-4.0 ton).

Budżetowy podnośnik poznasz m.in. po skróconym okresie gwarancji ze standardowych 24 do 12 miesięcy, gdzie przy podnośnikach profesjonalnych jest to na ogół 36 – 60 miesięcy. Najtańsze modele bliżej nieokreślonych producentów to także niska wysokość całkowita i problem z dostępem do osprzętu w razie awarii tuż po upłynięciu okresu ochronnego producenta.

3. Chińska spawarka inwertorowa?

Jeśli zdecydowałeś się, że w swoim warsztacie samochodowym będziesz podejmował się napraw blacharskich, wypadałoby zainwestować przynajmniej w sprzęt ze średniej półki.

Szukaj spawarek DuraTech Industries (MMA-200) , * Stamos (S-ALU 225PH) oraz Bester (151, 181 lub 210).

4. 100 złotych na klucz pneumatyczny

Klucze pneumatyczne za około 100-150 złotych sprawdzają się tylko na papierze. Siła udaru na poziomie 1400 Nm i poziom obrotów na poziomie 10.0000 obr. na 1 minutę okazują się w praktyce fikcją. Poza tym najtańsze modele wykazują podwyższone straty sprężonego powietrza i zdarza się, że nie chcą współpracować z wybranymi kompresorami.

Na zakup dobrej klasy klucza zarezerwuj około 500-700 złotych. Wybieraj spośród modeli marek: Yato, BJC lub Adler.

-

* Więcej na: http://emaks.pl/spawanie/spawarki-tig.html

Fotografia zgodnie z licencją CC BY 2.0 | Autor fotografii: Larry

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo