Reklama

Były dyrektor MDK zawarł ugodę z powiatem

Opublikowano:
Autor:

Były dyrektor MDK zawarł ugodę z powiatem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zawarciem ugody zakończyły się potyczki byłego dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Cezarego Górczyńskiego i Starostwa Powiatowego w Kutnie. Po ponad roku od odwołania Górczyńskiego z pełnionej funkcji sprawa znalazła swój finał w sądzie. Jak poinformował nas mecenas Górczyńskiego Marcin Bujalski, jego klient zawarł ugodę ze starostwem, w ramach której ma otrzymać odszkodowanie w wysokości trzykrotnej kwoty dodatku. - Sprawa zakończyła się pomyślnie dla pana Górczyńskiego - ocenił M. Bujalski.

Przypomnijmy, że Cezary Górczyński został odwołany ze stanowiska dyrektora MDK na mocy uchwały Rady Powiatu. Swoją decyzję radni uzasadnili m.in. istotnymi naruszeniami w zakresie wykonywanej funkcji kierowniczej, w szczególności nieprzestrzegania kompetencji Rady Pedagogicznej, a także braku współpracy z tym organem.

W pażdzierniku ubiegłego roku ówczesna wojewoda wydała rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdziła nieważność uchwały w sprawie odwołania C.Góczyńskiego. Powiat złożył skargę na tę decyzję, jednak Sąd Administracyjny zdecydował się ją oddalić. Mimo to powiat zdecydował się ogłosić konkurs na nowego dyrektora MDK, którym został Jacek Gałka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE