Reklama

Były prezes MKS Kutno z zarzutami! Chodzi o 360 tysięcy

Opublikowano:
Autor:

Były prezes MKS Kutno z zarzutami! Chodzi o 360 tysięcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sąd Okręgowy zajmie się sprawą nierozliczonych dotacji dla Miejskiego Klubu Sportowego Kutno. Prokuratura postawiła byłemu prezesowi dwa zarzuty związane z finansami.

Sprawa dotyczy dotacji przyznanych MKS-owi Kutno w latach 2013-2014. Klub nie rozliczył się z niemal 360 tys. zł otrzymanych od miasta na prowadzenie żeńskiej koszykówki oraz piłki nożnej młodzieżowej i seniorów (ta ostatnia to lwa część całej kwoty - przeszło 300 tys. zł).

Klub w lipcu 2014 roku przestał istnieć (w jego miejsce powołano niezależny byt - KS Kutno), dług jednak pozostał. Miasto rozpoczęło jego windykację, lecz bezskutecznie. Sprawa trafiła do prokuratury (jak się dowiadujemy, nie została jednak zgłoszona przez magistrat, było to zawiadomienie prywatne). Postępowanie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, która właśnie wystosowała akt oskarżenia z dwoma zarzutami dla byłego prezesa Zdzisława B. Chodzi o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem publicznym oraz o działanie polegające na uszczupleniu publicznych finansów.

Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Łodzi. Do sprawy wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE