Cenne zwycięstwo koszykarek

Cenne zwycięstwo koszykarek - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarki MKS Kutno pokonały na wyjeździe MTK Pabianice 66:61 (16:19, 12:19, 23:9, 15:14).Przed niedzielnym spotkaniem koszykarki MTK Pabianice nie zanotowały żadnej porazki w tym sezonie.Po pierwszych dwóch kwartach "Żółto-Niebieskie" przegrywały dziesięcioma punktami, ale w kolejnych odsłonach meczu kutnianki pozbierały się, zaczęły grać zespołowo i wytrzymały presję przeciwniczek, gromiąc je w III kwarcie aż 23:9 !

Mecz był bardzo zacięty i o zwycięstwie głównie zadecydowały celne rzuty osobiste Magdaleny Grzelak. "Żółto-Niebieskie" grały agresywnie i popełniły aż 30 fauli, a dwie zawodniczki opuściły parkiet za 5 popełnionych fauli.

Dzięki zwycięstwu nad pabianiczankami, nasze koszykarki mają duże szanse na zajęcie jednego z dwóch miejsc dających awans do następnej rundy.

Dla MKS punktowały : Sawicka 22 (2x3), Kónikowska 0, Malarska 8, Koziczak 2, Filipiak 0, Adrianna Grzelak 4, Janczak 0, Sobczyk 0, Galicka 5, Przytulska 1, Magdalena Grzelak 24.