Reklama

Reklama

Chcą, by kutnowska ulica nosiła nazwę WOŚP. Napisali w tej sprawie do prezydenta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/WOŚP Kutno

Chcą, by kutnowska ulica nosiła nazwę WOŚP. Napisali w tej sprawie do prezydenta - Zdjęcie główne

. | foto archiwum/WOŚP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedna z kutnowskich ulic nazwana na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Taki scenariusz chętnie widziałoby troje mieszkańców Kutna, którzy swoim pomysłem podzielili się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim.

Reklama

Autorami pisma skierowanego do włodarza Kutna są: Janusz Pawlak (były radny miejski, dyrektor ZS im. Stanisława Staszica, kandydat na prezydenta Kutna w wyborach z 2018 roku) , Zbigniew Firadza oraz Marzanna Obidowska.  

Zwracamy się z prośbą o uhonorowanie nazwą ulicy w Kutnie najbardziej rozpoznawalnej organizacji pożytku publicznego w Polsce  – Orkiestry Świątecznej Pomocy – zainicjowanej i prowadzonej przez Jurka Owsiaka. Dobro , przy organizacji zbiórki na rzecz Orkiestry rokrocznie dotyka całą Polskę oraz nasze miasto. Bez względu na podziały , większość z nas , w grudniową niedzielę , kwestuje lub te hojnie daje datki na rzecz Orkiestry. Kutnowski Szpital, inne instytucje pomocy mają również wiele przedmiotów ratujących życie zakupionych przez Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Może już nadeszła pora by trochę „wyrównać rachunki” z Orkiestrą i nadać nazwę jednej z kutnowskich ulic imieniem – Orkiestry Świątecznej Pomocy? - czytamy w piśmie, które trafiło do prezydenta Burzyńskiego. 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 29. Udało się zebrać kwotę ponad 127 mln zł, a pieniądze zostaną przeznaczone na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy u dzieci. W samym Kutnie, gdzie od lat organizowany jest wielki finał WOŚP, udało się zebrać grubo ponad 100 tys. zł. 

Czy władze miasta przychylą się do prośby mieszkańców? Która z ulic ostrzyma nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Do tematu wrócimy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy