Reklama

Chcą pozyskać pieniądze na miejskie inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Chcą pozyskać pieniądze na miejskie inwestycje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta zamierza pozyskać ponad 20 mln zł na miejskie inwestycje. Największym przedsięwzięciem ma być rozbudowana wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych. W ramach inwestycji powstanie kanalizacja sanitarna na Jesiennej, Rolniczej, Grunwaldzkiej i Narutowicza. Na ten cel potrzeba ok. 9,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosłoby 7,6 mln zł. Konkurs w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zostanie rozstrzygnięty w czerwcu.Prawie 8 mln zł potrzeba na rewitalizację parku im. Wiosny Ludów. Miasto złożyło już wniosek o 5,5 mln zł dofinansowania w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego - program rewaloryzacji zabytkowych parków".

- W ramach inwestycji wykonane zostaną nowe nasadzenia, ścieżki, altanki, oświetlenie, monitoring. W tej chwili park przypomina busz - mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Czy miasto otrzyma dofinansowanie? Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w czerwcu. Władze Kutna zamierzają również pozyskać 4,3 mln zł na przedsięwzięcie "Kutno - miasto róż", w ramach którego powstałby m.in. System Informacji Miejskiej. Inwestycja obejmie też nasadzenia róż, na które potrzeba 1 mln zł. Całość kosztować będzie 5,1 mln zł. Rozstrzygnięcia w zakresie dofinansowania przewidziano również na czerwiec.

Magistrat zamierza także przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu. W ramach tego programu nawet 50 osób może liczyć na dostęp do internetu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE