Reklama

Chcą wspierać gejów i lesbijki. Tęczowy Piątek także w szkołach w Kutnie?

Opublikowano:
Autor:

Chcą wspierać gejów i lesbijki. Tęczowy Piątek także w szkołach w Kutnie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jutro w wielu szkołach w Polsce ma odbyć się tzw. Tęczowy Piątek. Czy inicjatywa dotarła również do kutnowskich placówek oświatowych?

Akcję co roku w ostatni piątek października organizuje Kampania Przeciw Homofobii. Jej celem jest - jak mówią jej inicjatorzy - wspieranie uczniów i uczennic LGBT (wymieniają tutaj gejów, lesbijki, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe quuer).

Na oficjalnej stronie akcji czytamy, że Tęczowy Piątek organizuje społeczność szkolna, dlatego to ona ma decydować jak ma wyglądać ten dzień.

- Jak wynika z badań w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT doznaje przemocy, a w 26 proc. przypadków dochodzi do niej w szkole. Dlatego tak ważne jest, aby dorośli zadbali o atmosferę, która będzie towarzyszyć Tęczowemu Piątkowi i okazali młodzieży wsparcie – mówi dla radia ZET Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii.

A więc - skoro każdy mniej więcej już wie, o co w tym wszystkim chodzi – czy Tęczowy Piątek swoim zasięgiem obejmie również Kutno?

Z Biura Prasowego Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się, że do UM nie dotarły sygnały o organizacji akcji z żadnej placówki oświatowej, dla której organem prowadzącym jest miasto. Obdzwoniliśmy również kutnowskie licea i technika i tam także odpowiedź była przecząca - nigdzie nie ma planów organizacji Tęczowego Piątku. Akcja jest jednak oddolna i w głównej mierze inicjują ją uczniowie. Czy możliwe jest, że w którejś szkole faktycznie może się odbyć?

- Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której w szkole miałoby dziać się coś bez mojej wiedzy - kwituje Artur Ciurlej, dyrektor II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE