Oddział Pediatrii Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, na którego czele stanęła nowa ordynator, zajmuje się leczeniem i diagnostyką pacjentów od okresu niemowlęcego do 18 roku życia i ma profil ogólnopediatryczny.
- Stanowisko Kierownika Oddziału Pediatrii to wielkie wyzwanie, gdyż praca z naszymi najmłodszymi Pacjentami i ich rodzicami wymaga dużej empatii i stałego podnoszenia kompetencji przez personel medyczny. Dr n. med. Joanna Świdrowska–Jaros, która dołączyła do naszego Zespołu jest cenionym ekspertem z zakresu pediatrii. Będzie odpowiedzialna za podniesienie standardów i jakości usług świadczonych przez nasz Szpital dla najmłodszych Pacjentów – mówi Artur Gur, prezes kutnowskiego szpitala.
Dr Świdrowska-Jaros zwraca uwagę na to, jak ważna w zawodzie lekarza jest pasja. Podkreśla również, że kutnowska pediatria jest w stanie dorównać najlepszym ośrodkom tego typu w Polsce.
- Moją pasją w dziedzinie medycyny od zawsze była pediatria, a w szczególności reumatologia dziecięca. Specjalizację z pediatrii jak i studia doktoranckie ukończyłam w Klinice Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej UM w Łodzi, gdzie 11-letni staż pracy zawodowej pozwolił mi nabyć ogromnego doświadczenia. Jako Kierownik Oddziału Pediatrycznego w tak dużym regionie jakim jest powiat kutnowski uważam, że jakość usług dla najmłodszych pacjentów powinna być świadczona na bardzo wysokim, wojewódzkim poziomie. Moim celem jest dorównanie standardom najlepszym ośrodkom pediatrycznym w Polsce, tak żeby opieka nad dziećmi, diagnostyka i leczenie odbywały się zgodnie z najnowszymi rekomendacjami i zaleceniami. Głęboko wierzę, że z nowym zespołem, złożonym z samych specjalistów pediatrii stworzymy profesjonalny, ale też przyjazny pacjentom Oddział – stwierdza nowa ordynator.
Kutnowski Szpital Samorządowy zamieścił również oficjalny komunikat, w którym przedstawiono wykształcenie i dotychczasową karierę dr Joanny Świdrowskiej-Jaros. Poniżej zamieszczamy jego treść.
Dr n. med. Joanna Świdrowska–Jaros ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w kraju i za granicą odbywając staż na Uniwersytecie Medycznym w Rydze (Łotwa) i w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. Św. Anny w Warszawie. Specjalizację w ramach rezydentury z pediatrii odbywała w Klinice Kardiologii i Reumatologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. W 2016r. uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.
Jest autorką licznych publikacji naukowych publikowanych w kraju i za granicą. W 2016r. otrzymała nagrodę Brązowe Pióro czasopisma Reumatologia za opublikowaną w 2015r. pracę oryginalną zatytułowaną „Influence of biologic therapy on growth in children with chronic inflammatory connective tissue diseases”. Ponadto jest autorką kilku rozdziałów w podręcznikach o tematyce pediatrycznej (Pediatria – Medycyna Praktyczna 2021) oraz reumatologicznej (Kompendium reumatologii wieku rozwojowego pod redakcją Prof. Elżbiety Smolewskiej). Swoją wiedzę w tematyce reumatologicznej i pediatrycznej czynnie rozszerza uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego w obecnej kadencji oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.
Przypomnijmy, że zaprezentowano dzisiaj także nowego zastępcę dyrektora szpitala do spraw komunikacji i jakości. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.