Reklama

Cięcia przewoźnika. Sand Busem nie pojedziemy już do...

Opublikowano:
Autor:

Cięcia przewoźnika. Sand Busem nie pojedziemy już do... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnich latach busy kursujące pomiędzy miastami stały się jednym z najbardziej popularnych środków transportu. Szczególnie upodobali je sobie uczniowie i studenci, a także osoby dojeżdżające do pracy do innych miast. Nie inaczej jest w Kutnie. Niestety, kilka dni temu jedna z linii zniknęła z transportowej mapy naszego miasta, a mieszkańcy nie ukrywają swojego niezadowolenia.

Jeden z przewoźników funkcjonujących na terenie naszego miasta - Sand Bus - z dnia na dzień zawiesił, a następnie całkowicie zlikwidował jedną z linii. Okazało się, że busy przestaną kursować na trasie Żychlin - Gąbin - Płock. Po podaniu tej informacji na facebookowej stronie firmy w internecie zawrzało.

- Czemu została zlikwidowana a miałam zamiar jechać do Gostynina moja znajoma planowała jechać we wakacje z dziećmi do Płocka świetne połączenie było eh szkoda gadać a tak się cieszyłam pasowało mi ze Żychlina - czytamy wpis jednej z mieszkanek (pisownia oryginalna). - Do Gąbina też miałam zamiar we wakacje to moje dawne miejsce zamieszkania jest w Gostyninie się urodziłam i chciałam coś załatwić...

Inni z kolei zastanawiają się "dlaczego?". I my również z tym pytaniem udaliśmy się do właściciela firmy.

- Linia nie zarabiała na siebie - ani na zwrot kosztów paliwa, ani na wynagrodzenia dla kierowców, w związku z tym podjęliśmy decyzję o jej likwidacji - informuje Krystian Ślebocki, właściciel Sand Bus Kutno. - Dodatkowo jeden z kierowców doznał problemów ze zdrowiem i to wszystko się na to złożyło - dodaje.

Firma realizowała 4 kursy dziennie, czyli łącznie 8 przejazdów w obie strony. Przez cały dzień z usług tych korzystało 15-20 osób.

- To stanowczo za mało, aby możliwe było utrzymanie linii - dodaje K. Ślebocki.

Właściciel twierdzi również, że nie było tajemnicą to, że linia niedługo może zniknąć. Stali klienci bowiem wiedzieli, że linia nie cieszyła się dużym zainteresowaniem i sami dopytywali się o jej dalsze losy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE