Reklama

Reklama

Ciężarówka przewożąca krowy wpadła do rowu. Groźna kraska na drodze krajowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na DK 92 między Krośniewicami a Kłodawą. W sąsiadującej z powiatem kutnowskim gminie Chodów kierowca auta ciężarowego przewożącego krowy wpadł do rowu. Strażacy pracowali na miejscu zdarzenia ponad pięć godzin.

Reklama

Gmina Chodów: ciężarówka przewożąca krowy w rowie

- Dnia 6 marca 2023r. o godzinie 21.44 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej 92 w miejscowości Chodów, gmina Chodów. Dyżurny do działań zadysponował jeden zastęp z JRG w Kole oraz zastęp z OSP Chodów – informuje asp. Grzegorz Nitecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole.

Straż pożarna opisuje, że po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy z naczepą do przewozu zwierząt leży w rowie. 

- W naczepie samochodu ciężarowego znajduje się, według informacji uzyskanych od kierowcy, 18 sztuk bydła - krowy. Naczepa jest zamknięta. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który opuścił go przed przybyciem JOP – relacjonuje asp. Grzegorz Nitecki.

Akcja trwała kilka godzin, strażacy pomagali w transporcie krów

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. Ratownicy odłączyli dopływ prądu od akumulatorów w pojeździe. Kierowca samochodu ciężarowego odmówił udzielenia mu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy przez strażaków. 

- Na miejsce zdarzenia przybył powiatowy lekarz weterynarii. Przy współpracy lekarza weterynarii oraz przedstawicieli firm specjalizujących się w transporcie bydła strażacy pomogli przemieścić zwierzęta z leżącego pojazdu ciężarowego do pojazdów zastępczych – mówi asp. Grzegorz Nitecki.

Działania straży pożarnej trwały ponad pięć godzin. Brało w nich udział dziewięciu strażaków. Po ich odjeździe na miejscu pozostał patrol policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy