reklama
reklama

Co dzieje się na terenie Pałacu Saskiego? Są najnowsze wieści z placu budowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: wizualizacja

Co dzieje się na terenie Pałacu Saskiego? Są najnowsze wieści z placu budowy - Zdjęcie główne

. | foto wizualizacja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Odnowiony Pałac Saski ma za zadanie stać się nową wizytówką miasta róż. Była rezydencja Augusta III to dziś praktycznie jedyny zachowany w Polsce zabytek dziedzictwa historycznego po unii polsko-saskiej. Pomimo cofniętej przez Urząd Marszałkowski dotacji, robota idzie pełną parą. Jakie prace prowadzone są obecnie na terenie obiektu?
reklama

Jak czytamy na facebookowym fanpage'u Pałacu Saskiego, prace na terenie kompleksu pałacowego nabierają tempa. Dzisiaj ma miejsce montaż komory pod niewielka fontannę.

- Chociaż ostatnio pogoda dość mokra, prace trwają nad montażem fontanny stanowiącej element aranżacji założenia ogrodu parterowego. Realizowany projekt firmy „MagBud” pana Bogdana Krawczyka oparty jest w dużej mierze  o koncepcję autorstwa dr Doroty Sikory i Macieja Rymkiewicza, którzy kierowali się przy jej opracowaniu obecnymi uwarunkowaniami przestrzennymi, znacznie różniącymi się od tych z XVIII  wieku. Dlatego według tej koncepcji „projektowany ogród jest kompozycją współczesną, określaną w Karcie Florenckiej mianem "wspomnienia ogrodu" wynikającą z obecnej muzealnej funkcji budynku, odwołującą się w formie do tradycji ogrodu barokowego, harmonijną z barokową architekturą pałacu, podnoszącą rangę miejsca i spełniającą wymogi użytkowe, związane z planowanymi w tym miejscu imprezami plenerowymi. Nie bez znaczenia jest również zamierzony efekt edukacyjny, przybliżający mieszkańcom Kutna i turystom barokowe formy ogrodowe" - czytamy na profilu Pałac Saski Kutno. 

Głównym celem projektu obejmującego rewitalizację Pałacu Saskiego, ratusza oraz otoczenia wokół zabytków jest przywrócenie architektonicznie ważnego dla Kutna centrum miasta z uwagi na unikatowy charakter obiektu w skali kraju. 

Jakie działania obejmuje rewitalizacja?

Remont, przebudowę, częściową odbudowę i rozbudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania: pałacu saskiego,

budowę 2-kondygnacyjnego pawilonu ekspozycyjnego,

budowę 3 łączników w tym podziemnego łączącego pawilon ekspozycyjny z budynkiem pałacu,

zagospodarowanie terenu oraz wykonanie przyłączy sieciowych dla wszystkich ww. obiektów,

remont oraz przebudowę budynku ratusza miejskiego.

 Po przeprowadzeniu prac rewaloryzacyjnych znajdą się tu miejsca przeznaczone na muzeum, organizację działań kulturalnych i edukacyjnych dla różnych grup wiekowych.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama