reklama

Co w aucie psuje się najczęściej?

Opublikowano:
Autor:

Co w aucie psuje się najczęściej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaSamochód, z racji swojej konstrukcji, a także intensywnej eksploatacji, musi kiedyś ulec jakiejś awarii. W zależności od modelu i marki, pojawiają się one częściej bądź rzadziej, jednak nigdy nie jest tak, iż dane auto okazuje się bezawaryjne.//

Mając to na uwadze, warto w jakiś sposób przygotować się na to, że pewnego dnia pojawi się konieczność przeprowadzenia sprawnej naprawy. Najlepsza sytuacja jest wtedy, gdy możemy skorzystać z profesjonalnej i niedrogiej usługi serwisowania w salonie firmowym. W innym wypadku dobrze jest zdać się na wiedzę fachowców, pracujących w różnego rodzaju serwisach. Jakie jednak awarie samochodów zdarzają się najczęściej?

Problematyczny silnik

Analizując poszczególne badania, łatwo można dojść do wniosku, że najbardziej podatnym na usterki elementem konstrukcji samochodu jest silnik. Około 25% awarii pojazdów dotyczy właśnie silnika. Oczywiście nigdy nie psuje się on w całości - zawsze bowiem posłuszeństwa odmawiają poszczególne podzespoły, które decydują o jego prawidłowej pracy. Wymienić w tym miejscu można chociażby tłoki. Zazwyczaj usterki związane są ze zbyt luźnym ich ułożeniem, ale także powstawaniem osadu na ich powierzchni, który uniemożliwia odpowiednią pracę tego elementu. Jeżeli nie będziemy dbać o nasz silnik i w związku z tym różnego rodzaj kontrole będą przeprowadzane niezwykle rzadko, dojść może także do zatarcia tłoków. W tego typu sytuacjach jedynym rozwiązaniem będzie ich wymiana. Poza wspomnianymi już usterkami, często zdarzają się również awarie łożysk oraz całej elektroniki silnika.

Awarie turbosprężarki

Niezwykle często psującym się elementem samochodu jest również turbosprężarka. Jest to rodzaj maszyny wirnikowej, składającej się przede wszystkim z turbiny i sprężarki. Jej działanie natomiast skupia się na ładowaniu silnika, który dzięki temu możemy funkcjonować w sposób prawidłowy. Odbywa się to za pomocą sprężonego powietrza, które do silnika dostarczane jest przez sprężarkę. Awarie tego elementu budowy pojazdu związane są najczęściej z przedostaniem się do środka ciała obcego bądź osadzaniem się oleju, który utrudnia skuteczną pracę. W takich przypadkach niezbędna jest naprawa, czyli regeneracja turbosprężarki. Rozpoczyna się ona od rozebrania mechanizmu na części, a także ich dokładnego oczyszczenia. Wszelkie elementy zostają następnie poddane kontroli, aby mieć pewność, że nadają się one do dalszego użytku. Jeżeli okaże się, że są zużyte, zastępuje się je nowymi. Na koniec turbosprężarka jest składana z powrotem i poddawana kolejnym testom. Ewentualne braki w ciśnieniu są korygowane, a następnie cała konstrukcja zostaje zainstalowana w samochodzie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo