Reklama

Co z chodnikiem na Jabłonkowej w Dobrzelinie?

Opublikowano:
Autor:

Co z chodnikiem na Jabłonkowej w Dobrzelinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O budowie chodnika w Dobrzelinie na ul. Jabłonkowej mówi się od dawna. Niestety, w dalszym ciągu efektów nie widać. Jest szansa, że budowa pieszego traktu ruszy w nowym roku. Zdaniem mieszkańców Dobrzelina ul. Jabłonkowa jest niebezpieczna dla pieszych. Wąskie pobocze i słabe oświetlenie - takie są główne wady tego pieszego traktu. Z kolei kierowcy narzekają na dziury w drodze, w których nietrudno uszkodzić zawieszenie i zbyt wąską jezdnię, która niemalże uniemożliwia swobodny przejazd dwóch wymijających się samochodów. W tej sprawie starała się interweniować sołtys Dobrzelina, Teresa Kubicka.

- Osobiście jestem zbulwersowana stanem ulicy Jabłonkowej. Wielokrotnie interweniowałam w tej sprawie. Główny problem dotyczy braku chodnika i dziur w drodze. Największa jest przy sklepie. Co gorsza - w czasie opadów deszczu gromadzi się tam woda, przez co jest niezauważalna. Mam nadzieję, że budowa chodnika ruszy w jak najszybszym czasie - wyjaśnia Teresa Kubicka, sołtys wsi.

Na ostatniej sesji gmina dała zielone światło dla inwestycji. Kiedy rozpoczną się prace?

- Inwestycja będzie współfinansowana ze środków zewnętrznych. Zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca 2015 roku. W tej chwili trwają prace przygotowawcze do przetargu, który zostanie rozstrzygnięty w styczniu - wyjaśnia Krzysztof Anyszka, kierownik referatu budownictwa, planowania przestrzennego i inwestycji w Urzędzie Gminy w Żychlinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE