Reklama

Co z oświetleniem w mieście? Radny PiS-u składa oficjalne zapytanie

Opublikowano:
Autor:

Co z oświetleniem w mieście? Radny PiS-u składa oficjalne zapytanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca sprawa wymiany oświetlenia z sodowego na ledowe na kutnowskich ulicach. Wczoraj do Biura Rady Miasta wpłynęło zapytanie Bartosza Czechowskiego. Przypomnijmy - z zapowiedzi magistratu wynika, że prace nad tym zadaniem mają ruszyć jeszcze w tym roku.

– Mając na uwadze oczekiwaną od lat wymianę oświetlenia ulicznego w naszym mieście chciałbym zwrócić się z zapytaniem na jakim etapie jest procedowanie tej inwestycji? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych prac związanych z wymianą w.w oświetlenia? – pyta władze Kutna radny Bartosz Czechowski.

Przypomnijmy, że ta sprawa była poruszana w trakcie grudniowej konferencji prasowej władz miasta. Jak wówczas mówił wiceprezydent Jacek Boczkaja czynione są starania, by w tym roku roku oświetlenie z sodowego na ledowe zostało wymienione na większości ulic. Wszystko ma odbywać się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Mamy do czynienia z dwoma ustawami. Pierwsza to o partnerstwie publiczno-prywatnym, a druga to prawo zamówień publicznych. Wydawałoby się, że te dwa obszary trochę są ze sobą sprzeczne, ale tak nie jest. Najpierw wybraliśmy – oczywiście zgodnie z prawem zamówień publicznych – konsultanta, który całe to postępowanie nam prowadzi. To wszystko wymaga całego szeregu analiz – podkreślał wiceprezydent Boczkaja.

Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

O odpowiedzi na zapytanie Bartosza Czechowskiego na pewno poinformujemy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE