Reklama

Reklama

Co z powrotem dzieci do szkół? Tomasz Rzymkowski nie pozostawia wątpliwości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Co z powrotem dzieci do szkół? Tomasz Rzymkowski nie pozostawia wątpliwości  - Zdjęcie główne

Co z powrotem dzieci do szkół? Tomasz Rzymkowski nie pozostawia wątpliwości | foto archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pochodzący z Kutna wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, skomentował wczoraj na antenie radiowej Jedynki planowany powrót dzieci do szkół 10 stycznia. Wypowiedź posła nie pozostawia złudzeń – powrót do nauki stacjonarnej nie jest w tej chwili zagrożony.

Reklama

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Coraz bardziej zbliża się jednak termin powrotu do szkół. W związku z tym Rzymkowski pytany był dziś na antenie radiowej Jedynki, czy w związku z ciągle niestabilną sytuacją pandemiczną, data 10 stycznia jest nadal aktualna. 

- Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi – mówił T. Rzymkowski.

Wiceminister zwrócił też uwagę na dotychczasowy system nauki, kiedy to w zależności od ogniska COVID-19 w danej placówce oświatowej czy wychowawczej, szkoła przechodziła w tryb hybrydowy lub zdalny. Podkreślił, że takie rozwiązanie zdało egzamin i od 10 stycznia wróci do szkół. 

Warto wspomnieć, że wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne ferie zimowe. Czy ich terminy w poszczególnych województwach pozostają bez zmian? Czy ministerstwo edukacji i nauki ma w planach pewne różnice podobne do zeszłorocznych?

- Teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę. To niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym – zaznaczył Rzymkowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy