Reklama

Reklama

Nowe lodowiska i ślizgawki w Kutnie? Pomogą w tym strażacy! [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co prawda mroźna aura na razie ustąpiła, jednak minusowe temperatury z pewnością tej zimy zagoszczą jeszcze na naszych termometrach. A taka pogoda sprzyja szaleństwom na lodzie, uwielbianym głównie przez dzieci i młodzież. Naprzeciw wychodzą im kutnowscy strażacy, którzy organizują akcję „Bezpieczne lodowisko 2022”, polegającej na udzieleniu pomocy w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsce do założenia lodowiska lub ślizgawek m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp.

Reklama

Jak wyjaśnia Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej,  akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne zbiorniki wodne.

- Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Kutnie udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska - informuje mł. bryg. Mariusz Jagodziński.

Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawienie barier.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy