Reklama

Reklama

Czarne punkty na polskich drogach. Powiat kutnowski w czołówce [RANKING]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Czarne punkty na polskich drogach. Powiat kutnowski w czołówce [RANKING] - Zdjęcie główne

Czarne punkty na polskich drogach. Powiat kutnowski w czołówce | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat kutnowski po raz kolejny stał się jednym z liderów niechlubnego zestawienia dot. natężenia wypadków drogowych w Polsce. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, to właśnie tutaj odnotowano niemal największą liczbę zdarzeń na 10 tys. mieszkańców w całym kraju.

Reklama

Powiat kutnowski znalazł się na trzecim miejscu zestawienia powiatów i miast na prawach powiatów pod względem liczby wypadków przypadającej na 10 tysięcy mieszkańców. Jak wynika z danych GUS, współczynnik wypadkowości na terenie powiatu kutnowskiego wyniósł w 2022 roku 13,83/10 tys. mieszkańców. 

Powiat kutnowski wyprzedzają jedynie dwie jednostki administracyjne w kraju. Na pierwszym miejscu w tym niechlubnym zestawieniu znalazł się powiat lipski (14,02), a na drugim Łódź (13,84). Na bezpieczeństwo na drogach nie mogą z kolei narzekać mieszkańcy powiatów: lubaczowskiego (0,75), chełmińskiego (1,20) i kamiennogórskiego (1,21).

Poniżej zamieszczamy cały ranking przygotowany przez ubea.pl na podstawie danych ZUS.

 

Jak wynika z zestawienia, Łódź, Nowy Sącz i Rzeszów to jedyne miasta na prawach powiatu w grupie piętnastu lokalizacji z najwyższą wypadkowością. Pozostałe dwanaście powiatów cechuje się wysokim poziomem wypadkowości między innymi ze względu na przebieganie przez nie ważnych tras komunikacyjnych. 

- Przykład może stanowić powiat lipski oraz powiat kutnowski. Specyficzna sytuacja na pewno dotyczy powiatu tatrzańskiego, gdzie na wypadkowość wpływa wzmożony ruch turystyczny - przypuszcza Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej ubea.pl.

W powiecie kutnowskim w wypadkach ginie też bardzo dużo osób. Pod tym względem również znaleźliśmy się na trzecim miejscu zestawienia ze współczynnikiem 17,61 ofiar/10 tys. mieszkańców. Więcej osób (na 10 tys. mieszkańców) zginęło jedynie w powiecie lipskim (18,39/10 tys.) i człuchowskim (17,61/10 tys.).

Przypomnijmy niektóre z tych tragicznych zdarzeń:

17 stycznia pod kołami osobówki na DK 60 przy ul. Objazdowej zginął  59-letni rowerzysta. 24 stycznia doszło natomiast do potrącenia 29-latka przez samochód ciężarowy. Mieszkaniec powiatu kutnowskiego w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. 

28 czerwca, również na DK 60, kierujący samochodem renault master potrącił mężczyznę idącego poboczem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 40-letni obywatel Ukrainy zmarł.

W nocy z 4 na 5 listopada na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Dudki doszło natomiast do śmiertelnego potrącenia mężczyzny z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą. 

Info: Ubea/własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy