Reklama

CZAS NA ZMIANĘ: CZEGO POTRZEBA, ABY ZOSTAĆ BLOGEREM WIDEO LUB STREAMEREM

Opublikowano:
Autor:

CZAS NA ZMIANĘ: CZEGO POTRZEBA, ABY ZOSTAĆ BLOGEREM WIDEO LUB STREAMEREM - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze kilka lat temu takie zajęcie jak blogowanie i streaming nie były przez nikogo traktowane poważnie, a czasem wręcz wywoływały kpiny. Dziś minął czas sceptycyzmu wobec blogowania: każdy chętny może założyć bloga i utorować swoją drogę do sukcesu. Jednak do działania w tej dziedzinie wymagane jest specjalne przygotowanie. Wyjaśnimy, jakie urządzenia musisz kupić i opanować, aby pomyślnie rozpocząć karierę blogera lub streamera.

Aparat fotograficzny


To główne urządzenie, od którego w dużej mierze zależy jakość produktu. Można zacząć od prostych modeli (np. od aparatu, który może nagrywać wideo), ale później lepiej przejść do bardziej zaawansowanych rozwiązań zapewniających wysoką jakość obrazu.


Natomiast pytanie doboru odpowiedniego obiektywu jest bardziej skomplikowane. W tym przypadku ważną rolę odgrywa temat blogu: nawet zwykła kamera internetowa nadaje się do streaming online, obiektyw kitowy pozwala uchwycić drobne szczegóły, obiektyw szerokokątny służy do nagrań z podróży, obiektyw portretowy do spotkań online.

Na stronie E-Katalogu możesz wybrać kamerę odpowiadającą wymaganym parametrom.


Podsumowanie: Najpierw warto wybrać temat nagrania, po czym można przystąpić do wyboru sprzętu.


Mikrofon


Jakość dźwięku jest tak samo ważna jak jakość obrazu. Mikrofon profesjonalny lub przynajmniej półprofesjonalny pomoże zapewnić dobrą jakość nagrania. Klasyczny model wystarczy do nagrywania mowy. Ale odszumianie nagrań dźwiękowych wymaga dodatkowego przetwarzania. Dlatego nie warto kupować drogich modeli – po nagraniu i tak będziesz musiał modyfikować dźwięk.


Aby poprawić brzmienie, można kupić lub zrobić filtr na mikrofon (POP filtr) z poręcznych narzędzi, tłumiący szmer oddechu i tzw. zgłoski wybuchowe, a także zainstalować specjalne oprogramowanie z możliwością redukcji szumów, wzmocnienia głośności i korektora.


Podsumowanie: dobry mikrofon jest ważny, ale nie rozwiąże wszystkich problemów. Podczas nagrywania dźwięku zadbaj również o jego obróbkę.


Statyw


Aby nie obciążać rąk i zapewnić wysoką jakość obrazu bez "skakania" i innych defektów, kup specjalny uchwyt do aparatu. Statyw unieruchomi go w pozycji statycznej, wyeliminuje zbędne zakłócenia oraz pomoże ustawić ujęcie zgodnie z wymaganymi parametrami (odległość, kąt i położenie).


Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w blogowaniu, nie powinieneś wydawać niebotycznej kwoty na zakup dobrego statywu z systemem stabilizacji. Na początek odpowiedni będzie zwykły statyw, którego można używać do fotografowania małych obiektów i wykonywania portretów. Kiedy wypracujesz pewne umiejętności, możesz zastąpić go bardziej profesjonalnym modelem ze specjalną głowicą.


Podsumowanie: Statyw jest niezbędnym atrybutem nagrywania wysokiej jakości filmów, ale nie powinieneś kupować drogich modeli, dopóki nie zaznajomisz się z najprostszymi.


I oczywiście pamiętaj, że urządzenia nie sprawią, że Twój blog będzie interesujący, jeśli nie masz ciekawego tematu i pomysłu. Zacznij od tego, a na wybór techniki zawsze znajdziesz czas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE