Reklama

„Czerwony dywan” dla rowerzystów. Przejazdy będą pomalowane

Opublikowano:
Autor:

„Czerwony dywan” dla rowerzystów. Przejazdy będą pomalowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego wpłynęła niedawno interpelacja, w której radny Robert Małachowski wnioskował o odmalowanie przejazdów dla rowerzystów z użyciem czerwonej farby. Okazuje się, że pomysł ten spotkał się z aprobatą magistratu i zostanie on zrealizowany przy okazji prac związanych z odnawianiem przejazdów dla jednośladów.

- Dużym problemem jest nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu rowerzystom na przejazdach dla rowerzystów (na tych na których mają oni pierwszeństwo). Dzieje się tak przez nieuwagę kierowców oraz kiepską znajomość przepisów. Jednakże przyczynia się też do tego infrastruktura, np. nieintuicyjnie poprowadzona droga dla rowerów przed przejazdem lub słaba widoczność przejazdu dla rowerzystów - zwrócił uwagę ostatnio Łukasz Gajewski, autor strony Kutnowskie Ulice i Drogi Rowerowe.

Wspólnie z radnym Robertem Małachowskim, który przedłożył prezydentowi oficjalny wniosek, doszli do wniosku, że rozwiązaniem tego problemu byłoby pomalowanie przejazdów rowerowych czerwoną, kontrastującą farbą.

- Wnioskuję o odnowienie i wymalowanie wszystkich przejazdów dla rowerzystów czerwoną farbą. Proszę również o odnowienie oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych - zaproponował Małachowski.

Swój wniosek argumentował poprawą bezpieczeństwa, lepszą widocznością pasów i linii oraz ułatwieniem poruszania się po drodze wszystkim uczestnikom ruchu, a w szczególności pieszym.

Odpowiedź prezydenta na tę interpelację była pozytywna. Jak zapowiedział Burzyński:

- W ramach prac związanych z odnawianiem przejazdów dla rowerzystów, informuję, że w ramach prac związanych z odnawianiem w/w oznakowania przejazdy zostaną wymalowane w kolorze czerwonym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE